Birofilia.org 2017

Co najbardziej podobało się Wam w 2017 roku na naszym Facebooku? Które artykuły na stronie cieszyły się największym zainteresowaniem? Oto krótkie podsumowanie Waszej aktywności w ubiegłym roku.

Facebook

Rok 2017 na naszym Facebooku prezentował się całkiem ciekawie – było mnóstwo memów, koszulek, gadżetów i powiedzonek, a nasza społeczność w minionych 12 mieisącach urosła o niemal 10 000 osób! Oto 10 postów, które spodobały się Wam najbardziej! Jeśli wcześniej Wam umknęły teraz macie szansę nadrobić zaległości.

 

10.  Miłośnicy piwa to bardzo oszczędna społeczność, która rozumie, że latem w niektórych miejscach może brakować wody…

10_koszulka.png

 

9. Razem z nami przełamujecie stereotypy i dbacie o poprawność językową! Oczywiście piwo to nie tylko „złoty trunek” a cała paleta odcieni i barw zaczynających się od niemal czystej bieli poprzez odcienie złota i żółci, po delikatne bursztyny, brązy i czerwienie, kończąc na intensywnym brązie czy głębokiej czerni.

9_szklanka.png

 

8. Lubicie razem z nami świętować Dzień Piwa i Piwowara. Przyznajcie się, uwarzyliście samodzielnie piwo w 2017 roku? A może planujecie pierwszą warkę na 2018 rok?

8_flaga.png

 

7. Oficjalnie uznaliśmy, że lubimy sałatki. Wiadomo, że chmiel i jęczmień to rośliny, więc piwo to sałatka podana w nieco innej formie ;)

7_salatka.png

 

6.  A w gorący, letni dzień od życia wymagacie tylko „zimnego piwa”!

6_zimne_piwo.png

 

5. W tym roku pokazaliście nam wielokrotnie, że uwielbiacie piwne koszulki

5_koszulka.png

 

4. Znany niemiecki filozof trafił prosto do Waszych serc, tym cytatem:

4_nietzsche.png

 

3. W swoim życiu szukacie sensu, a większość twierdzi, że trzeba dążyć do symetrii. Więc do baru wybieracie się przynajmniej na dwa piwa!

3_wyjscie.png

 

2. Uznaliście, że bez względu na pogodę, każdy dzień jest najlepszy na piwo.

2_dzien.png

 

1. A na koniec oczywista oczywistość – podobnie jak deszczowe lato jest bez sensu, tak gorący dzień bez piwa również! Pamiętajcie o tym również w nowym roku!

1_lato.jpg

 

Birofilia.org

2017 rok był czasem odkrywania nowych historii, miejsc i piwnych wydarzeń. Walczyliśmy z piwnymi mitami, opowiadaliśmy o nowościach, przeprowadzaliśmy wywiady oraz szukaliśmy idealnych prezentów dla miłośników piwa. Oto 10 artykułów, które czytaliście najchętniej:

 

10. Na Prima Aprilis daliście się trochę podpuścić – piwo rżnięte Was zaintrygowało. Jeśli jeszcze nie wiecie co to takiego i dlaczego warto dać się orżnąć, to czeka na Was lektura obowiązkowa.

9. Na Brackiej Jesieni spotkaliśmy wielu z Was. W pierwszy weekend września biesiadowaliśmy razem na terenie Browaru Zamkowego w Cieszynie, gdzie litrami lało się wyśmienite piwo.

8. Okazuje się, że dobry lokal kojarzycie z wyśmienitym piwem. Najchętniej chodzicie właśnie tam, gdzie możecie liczyć na różnorodność piwnych stylów, a latem chętnie odwiedzacie ogródki piwne. Stawiacie na miłą i kompetentną obsługę, nastrojową, niezbyt głośną muzykę oraz świeże dania przygotowywane na miejscu.

7. Piwne mity na dobre zadomowiły się zborowej świadomości – mimo licznych prób ich obalenia, wciąż trzymają się dobrze. W 2017 postanowiliśmy rozprawić się z kilkoma z nich – Waszym zainteresowaniem cieszył się między innymi ten dotyczący posmaku metalu obecnego w puszkowanym piwie.

puszka.png

6. W Dzień Świętego Patryka każdy Irlandczyk przywdziewa zielony strój, ale czy także pije zielone piwo? Czas się przekonać, jeśli nie jesteście pewni!

5. Mamy też nadzieję, że po naszym artykule już nigdy nie będziecie się przejmować tajemniczymi kropkami na spodzie piwnych puszek ;)

4. Okres przedświąteczny to prawdziwe zakupowe szaleństwo – cieszymy się, że możemy Wam podpowiedzieć z jakich prezentów ucieszy się każdy miłośnik piwa. Pamiętajcie też, że nasza lista prezentów aktualna jest przez cały rok!

3. Rozsmakowaliście się również w nowym żywieckim Wariancie – Amerykańskim pszenicznym. Przyznajcie się kto z Was, właśnie od kojarzącego się z latem stylu American wheat rozpoczął swoje poszukiwania najlepszych piwnych smaków?

2. W roku 2017, podobnie jak teraz, wybraliście najlepszych polskich blogerów piwnych! Potraficie docenić wiedzę i doświadczenie piwnych pasjonatów, którzy tworzą rzetelne recenzje trunków i kreatywnie piszą o pasji.

1. Piwne mity to najczęściej i najchętniej czytane przez Was artykuły! W 2017 roku najbardziej zainteresował Was artykuł dotyczący kolorów butelek i ich wpływu na smak i aromat piwa. Chcecie się przekonać jak to jest naprawdę z tymi butelkami? Zapraszamy do lektury :)

Do zobaczenia w 2018 roku!

Festiwal Dobrego Piwa we Wrocławiu

Najstarsze święto miłośników piwa rzemieślniczego odbędzie się na wrocławskim stadionie już po raz dziesiąty. Jubileuszowa edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa wyjątkowe wydarzenie - jedno z największych w...
Czytaj dalej