Festiwal Dobrego Piwa we WrocławiuStadion Wrocław, Aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

Najstarsze święto miłośników piwa rzemieślniczego odbędzie się na wrocławskim stadionie już po raz dziewiąty. Prawie 70 wystawców czekać będzie na miłośników piwa 8-10 czerwca.

Pod gołym niebem, na 44 000 metrów kwadratowych wokół Stadionu Wrocław, zgromadzą się browarnicy, piwowarzy i miłośnicy piwa. Na scenie muzycznej będą grać lokalne kapele, a wokół unosił się będzie apetyczny zapach różnorodnych dań oferowanych przez food trucki. Organizatorzy spodziewają się prawdziwego oblężenia - biorąc pod uwagę dane z lat ubiegłych można się spodziewać od 50 do nawet 150 tysięcy odwiedzających, na których czeka prawie kilkadziesiąt piwnych stoisk z setkami piw lanych i butelkowanych oraz wiele innych atrakcji. Oczywiście frekwencja zależy od pogody, bo to plenerowa impreza, ale jedno jest pewne -  to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskich imprez piwnych i można się przygotować na spotkanie z miłośnikami piwa z całej Polski i sporej części Europy :) 

W czasie festiwalu będzie można odwiedzić Strefę Warsztatów Piwowarskich, gdzie czekać będą pokazy warzenia piwa, panele degustacyjne, testy np. na daltonizm smakowy i wykłady otwarte. Warto tu zajrzeć, by poznać znanych piwowarów domowych, którzy obecnie przekształcili swoją pasję w pracę oraz tych miłośników dobrego piwa, którzy wolą pozostać w domowej kuchni - przyjedzie ich prawie setka i z pewnością przywiozą ze sobą sporo niespodzianek. Strefa Turystyki Piwnej zaskoczy nas interesującymi miejscami związanymi z piwowarstwem. Piwne SPA, Muzeum Piwowarstwa, tematyczne wycieczki czy szlak berlińskich piw kraftowych to tylko kilka spośród propozycji. Na scenie pojawią się natomiast znani i lubiani blogerzy piwni, w tym Tomasz Kopyra, oraz wielu gości z zagranicy.

Podczas Festiwalu Dobrego Piwa nie da się nudzić - można liczyć na piwne premiery, dobre jedzenie oraz doskonałe towarzystwo! Na kilkudziesięciu stoiskach do wyboru jest tyle zacnych trunków, że naprawdę trudno się zdecydować kiedy tyle piw aż prosi się o degustację. Na szczęście to święto koneserów - podstawowa jednostka sprzedaży to 0,2 litra, żeby można było spróbować jak najwięcej.

W tym roku impreza zapowiada się naprawdę hucznie! Do Festiwalu dołącza Piknik Kulturalny “Co jest Grane 24”. Przez trzy dni stadionowe błonia zmienią się w jeden wielki piknik pod chmurką - odbędą koncerty na żywo zarówno młodych polskich artystów, jak i tych dobrze znanych, wystąpi Anita Lipnicka, Piotr Zioła, L.U.C i inni. Dla każdego znajdzie się coś wyjątkowego w bogatym programie imprezy - szkolenia i pokazy, panele dyskusyjne, rozrywka i muzyka na żywo, dobre jedzenie i dobra zabawa, a nade wszystko ogromny wybór doskonałych piw, w tym wiele piwnych premier! Wstęp na teren wydarzenia jest oczywiście darmowy.

07 czerwca 2018 Birofilia.org