Festiwal Dobrego Piwa we Wrocławiu

Adres

Stadion Wrocław, Aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

http://festiwaldobregopiwa.pl

Data wydarzenia

7 czerwca, 2019 - 9 czerwca, 2019

Najstarsze święto miłośników piwa rzemieślniczego odbędzie się na wrocławskim stadionie już po raz dziesiąty. Jubileuszowa edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa wyjątkowe wydarzenie - jedno z największych w tej części Europy.

Na odwiedzających każdego festiwalowego dnia będą czekać starannie wyselekcjonowane piwa lane i butelkowe pochodzące z wielu browarów zarówno polskich jak i zagranicznych. Prawie 80 wystawców czekać będzie na miłośników piwa 7-9 czerwca. Pod gołym niebem, na 44 000 metrów kwadratowych wokół Stadionu Wrocław, zgromadzą się browarnicy, piwowarzy i miłośnicy piwa. Na scenie muzycznej będą grać lokalne kapele, a wokół unosił się będzie apetyczny zapach różnorodnych dań oferowanych przez food trucki.

W dniach 7 – 9 czerwca, na Festiwalu Dobrego Piwa będzie można spotkać tysiące miłośników złotego trunku w jednym miejscu! To idealna okazja, by spróbować nowych piwnych stylów, wziąć udział w warsztatach, pokazach, prelekcjach i szkoleniach. Wyjątkowa atmosfera Festiwalu sprawia, że dobrze będą się tu czuć całe rodziny.

Top 3 piwne miejsca we Wrocławiu

Wrocław to miasto pełne atrakcji i zabytków, gdzie żaden turysta nie może się nudzić! Jeśli nie obca jest Ci turystyka kulinarna lub po męczącym dniu zwiedzania pragniesz...
Czytaj dalej

W czasie WFDP będzie można odwiedzić Strefę Warsztatów Piwowarskich, gdzie odbędą się Warsztaty Sensoryczne, podczas których będzie można poznać parametry i zasady analizy piwa i zdegustować 6 piw festiwalowych pod okiem Krzysztofa Lechowskiego – degustatora i sędziego PSPD. Warto tu zajrzeć, by poznać znanych piwowarów domowych, którzy obecnie przekształcili swoją pasję w pracę oraz tych miłośników dobrego piwa, którzy wolą pozostać w domowej kuchni. Strefa Turystyki Piwnej zaskoczy nas interesującymi miejscami związanymi z piwowarstwem. Na scenie w Strefie Chillout pojawią się natomiast DJ Saay, DJ Beniovska oraz DJ Puff. W tym roku po raz pierwszy pojawi się strefa Beer Geek Madness, w której na fanów dobrego piwa czekają wyjątkowe piwa lane (m.in z browarów Maltgarden, Cloudwater Brew Co, Trzech Kumpli – Browar Lotny), a także koncert Jam Session, wiele konkursów, Speedway Stout oraz Bitwa o Sztos. Zielona trawa wokół Stadionu Wrocław zamieni się w miejsce do gier i zabaw sportowych. W nowej Strefie Sportów Miejskich, która zostanie przygotowana przez klub Hasta La Vista będzie można pograć w ping ponga, badmintona, frisbee.

Podczas Festiwalu Dobrego Piwa nie da się nudzić – można liczyć na piwne premiery, dobre jedzenie oraz doskonałe towarzystwo! Na kilkudziesięciu stoiskach do wyboru jest tyle zacnych trunków, że naprawdę trudno się zdecydować po które sięgnąć. Na szczęście to święto koneserów – podstawowa jednostka sprzedaży to 0,2 litra, żeby można było spróbować jak najwięcej.

W tym roku impreza zapowiada się naprawdę hucznie! Dla każdego znajdzie się coś wyjątkowego w bogatym programie imprezy – szkolenia i pokazy, panele dyskusyjne, rozrywka i muzyka na żywo, dobre jedzenie i dobra zabawa, a nade wszystko ogromny wybór doskonałych piw, w tym wiele piwnych premier! Wstęp na teren wydarzenia jest oczywiście darmowy. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Zamek.