Kufelki na Kundelki

Adres

Cała Polska

https://www.facebook.com/kufelkinakundelki/

Data wydarzenia

14 grudnia, 2019 - 14 grudnia, 2019

Lubisz piwo i chciałbyś pomóc bezdomnym zwierzakom? To się świetnie składa - 14 grudnia rusza świąteczna edycja Kufelki na Kundelki - Ty pijesz specjalnie przygotowane piwo, a podopieczni Fundacji Pomocy Zwierzętom Matuzalki dostają potrzebne wsparcie.

14 grudnia najlepsze puby z kraftowym piwem we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Brukseli będą gościć miłośników piwa i zwierzolubów przy specjalnie przygotowanym na tę okoliczność piwie.

Akcja pomocy bezdomnym zwierzętom organizowana jest w tej formie od 2015 roku. Wówczas udało się namówić do niej 3 puby i 3 browary. W drugiej edycji brało udział już 6 lokali i 9 browarów, zaś w trzeciej sprzedano 22 beczki piwa w 22 lokalach we Wrocławiu, Warszawie i Lublinie i zebrano ponad 16 tysięcy złotych! W tym roku do akcji przyłączyło się 25 lokali z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy i Brukseli

Jak to działa? W skrócie wydarzenie polega na tym, że w jeden konkretny dzień można napić się w pubach wspierających akcję rzemieślniczego piwa uwarzonego przez browary, które przeznaczyły beczkę swojego specjalnego piwa na wsparcie tego szczytnego celu. Cały dochód zostanie przekazany Fundacji Pomocy Zwierzętom Matuzalki.

Wydarzenie organizowane jest po raz czwarty we Wrocławiu, a po raz drugi dołączyła się również stolica. Założeniem imprezy jest promowanie pomocy zwierzętom wśród miłośników powa oraz zachęcanie osób, którym los zwierząt nie jest obojętny do spróbowania dobrego, rzemieślniczego trunku. Każdą kolejną edycję wspiera coraz więcej osób, pubów i browarów.

Top 3 piwne miejsca we Wrocławiu

Wrocław to miasto pełne atrakcji i zabytków, gdzie żaden turysta nie może się nudzić! Jeśli nie obca jest Ci turystyka kulinarna lub po męczącym dniu zwiedzania pragniesz...
Czytaj dalej

W tym roku, dzięki ekipie Maryensztadt Kufelki na Kundelki będzie obecne w Brukseli. Browar świętuje swoje urodziny i z tej okazji mają tam tap takeover w Moeder Lambic Fontainas. To właśnie tam jedna z ich beczek będzie wspierała wydarzenie. 

We Wrocławiu w akcji udział wezmą:

– Bistro Narożnik, gdzie na kranie zagości pyszny trunek z Warsztat Piwowarski
– Marynka Piwo i Aperitivo,  w którym będzie można napić się piwa z Browaru Cztery Ściany
4HOPS Cycling Pub, który w wydarzeniu weźmie udział trzeci raz proponując piwo od Browaru Stu Mostów
Targowa – Craft Beer and Food – W tym klimatycznym miejscu z dobrym jedzeniem zagości piwo od Browaru Maltgarden
– Oficjalny Pub AleBrowar Wrocław zaoferuje swoje piwo rzemieślnicze AleBrowar
– Pub Browaru Wielka Wyspa w swoim firmowym lokalu zaprasza na swoje piwo z beczki
– Kontynuacja i Browar Karuzela
Szynkarnia i Pracownia Piwa
– Rumbar i Doctor Brew
– Czuła jest noc i Browar Profesja
– SOTE i Browar wBrew

Warszawscy miłośnicy piwa będą mogli rozkoszować się świetnymi trunkami w pubach:

– Maryensztadt craft beer & food, gdzie na kranie znajdziecie piwo z Browaru Solipiwko
– Browar Golem poleje się w klimatycznym Beerhub
– Chmielarnia Multitap, gdzie skosztować będzie można piwa odi Mermaid Brewing
– Multitap bar Craft Beer Muranów – Piwny Świat, gdzie na kranie znajdziecie piwo z Browaru PERUN
– Chmielarnia Marszałkowska, gdzie znajdziecie Browar Odrzański
– Chmielołak gdzie do akcji zaprasza Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy
– Piwna Sprawa gdzie skosztujecie piwa od browaru Piwne Podziemie

W Krakowie do akcji włączył się House of Beer – Kraków i Browar Harpagan oraz Multi Qlti Tap Bar i Browar Cześć Brat. Z kolei w Szczecinie na piwo zapraszają The Office – Craft Beer Pub i Browar Widawa oraz Český film i Browar BIRBANT. W tym roku do miast, w których odbywa się wydarzenie dołączy też Bydgoszcz i Poznań. W Bydgoszczy w klimatycznej Kraftodajni będzie można wychilić kufel od Browaru Kingpin, a w Poznaniu na imprezę zaprasza pub Kultowa i Browar Grodzisk.

Zachęcamy do udziału w akcji i dzięki takim drobnym gestom jak kupno dobrego piwa wspieranie opieki nad bezdomnymi psami.