Craft Beer Muranów

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/craftbeermuranow/

Adres

ul. Gen. Władysława Andersa 23, 00-159 Warszawa

Dwupoziomowy multitap, ze świetną ofertą piw rzemieślniczych i wyśmienitą obsługą. W Craft Beer Muranów może zakochać się zarówno beer geek jak i początkujący miłośnik dobrego piwa.

Craft Beer Muranów to stosunkowo nowy lokal na piwnej mapie Warszawy. Otwarty w lipcu 2017 roku od początku zaskoczył ogromnym potencjałem. Za sterami multitapu zasiadł Mateusz Nasuta, który od pierwszego dnia działalności baru, codziennie, spełnia swoje piwne marzenia. Kilka miesięcy temu rzucił pracę w korporacji, by otworzyć swój własny lokal i trzeba przyznać, że wyszło mu to pierwszorzędnie.

Lokal jest dwupiętrowy, na parterze znajduje się bar z 16 nalewakami. Na 14 kranach króluje w większości piwo z polskich browarów rzemieślniczych, warto tu zajrzeć gdy dostępna będzie pozycja zagraniczna – wówczas jest to prawdziwa perełka piwnego świata. Za selekcję trunków odpowiada piwny specjalista z kilkuletnim doświadczeniem – Artur Napiórkowski, więc można spodziewać się naprawdę wybornej i różnorodnej oferty. 2 nalewaki zarezerwowane są na włoskie wino musujące i cydr.

Warszawa z uśmiechem na twarzy

Warszawa od średniowiecza związana jest z piwem - trudno wyobrazić sobie centrum stolicy bez takich ulic jak Piwna, czy Chmielna. Można śmiało powiedzieć, że historia Warszawy jest...
Czytaj dalej

Multitap urządzony jest minimalistycznie, z charakterystycznymi dla tego typu lokali motywami industrialnymi. Znajdziemy tam sporo cegły, wystających belek stropowych, drewna i jasnych kolorów. Na parterze znajduje się bar, a przy nim nieodłączne hokery oraz kilka wygodnych siedzisk. Na piętrze, a w zasadzie na antresoli, uwagę przyciąga grafika prezentująca wnętrze starego, bawarskiego browaru. Fototapeta nadaje pomieszczeniu głębi, dzięki temu sprawia wrażenie przestronności. Znajduje się tam sporo stolików z wygodnymi kanapami. Cały lokal jest klimatyzowany, a latem przed wejściem ma być ustawiony ogródek piwny.

Pub przy ul. gen. W. Andersa 23 to nie tylko dobre miejsce, gdzie można napić się wyśmienitych piw, do odwiedzenia go zachęca również kuchnia. Autorskie przepisy i wyjątkowe dania z dodatkiem lub na bazie piwa serwowane są przez szefa kuchni Jarka Jareckiego, a duchem kraftu wspomaga go Darek z Degustatorni Piwny Strych.

Nowy lokal podąża z duchem piwnej rewolucji! Warto wstąpić tutaj na piwo, porozmawiać z barmanami i cieszyć się wyśmienitym trunkiem oraz obsługą, która doskonale zna piwny świat. Częste premiery oraz piwne wydarzenia zachęcają do spróbowania nowości i dobrej zabawy z przyjaciółmi.

 

Fotografie: Craft Beer Muranów