House of Beer Kraków

Status

Funkcjonuje

http://www.houseofbeerkrakow.com/

Adres

ul. Św. Tomasza 35, 31-027 Kraków

Wieczorne quizy, sportowe emocje, pyszna kuchnia i to, co najważniejsze, czyli 150 rodzajów piw butelkowanych i 18 kranów z rzemieślniczymi trunkami. To wszystko czeka na Was w House Of Beer w Krakowie.

House of Beer to pub stworzony z myślą o prawdziwych koneserach rzemieślniczego piwa. Szeroki wybór lanych piw, atrakcyjne ceny oraz bardzo pomocna obsługa zachęcają do regularnych odwiedzin. Lokal znajduje się w odnowionej, starej kamienicy przy ul. Św. Tomasza 35. Do dyspozycji miłośników piwa i smacznej, prostej kuchni są dwa główne pomieszczenia. Zarówno główna sala na parterze jak i piwnica posiadają oddzielne bary z nalewakami, dzięki temu nie trzeba chodzić daleko ze swojego stolika, by zamówić piwo.

Wystrój przypomina nieco oldschoolowe irlandzkie puby, gdzie znajduje się dużo drewnianych elementów, długi, obszerny bar oraz wiele miejsc do siedzenia, spośród których każdy bywalec może wybrać swoje ulubione. Możemy zdecydować się na wysokie drewniane stołki, stoliki dla kilku osób lub wygodne kanapy. Na ścianach znajdują się fotografie i grafiki przedstawiające proces produkcji piwa oraz pamiątki z wycieczek do browarów. Świetnym pomysłem jest ekspozycja butelek na specjalnym drewnianym regale – każdy birofil będzie sycił oczy tym widokiem!

Na kranach królują zazwyczaj trunki z polskich małych i średnich browarów oraz wiele belgijskich, czeskich, litewskich, ukraińskich i niemieckich marek. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo oprócz piwa lanego w menu znajduje się ponad 150 piw butelkowanych. 

Właściciele pubu kładą wielki nacisk na jakość oraz różnorodność, zatrudniają obsługę, która zna się na piwnych stylach oraz co najważniejsze cechuje się pasją i ogromną wiedzą birofilistyczną. Przy barze można spróbować piwa, a barmani z uśmiechem i czasami niezwykłą cierpliwością wytłumaczą zawiłości piwnych smaków i aromatów. Dzięki temu nawet początkujący miłośnik kraftowego piwa będzie mógł zorientować się w stylach i wybrać swój ulubiony trunek. Wytrawni znawcy tematu mogą z kolei popisać się wiedzą w trakcie cotygodniowych, wtorkowych Beer Quizów i zgarnąć fajne nagrody. Chociaż House Of Beer przypomina wystrojem kluby dla gentelmenów, jednak na szczęście panie także są tu mile widziane.

Fotografie: House of Beer