Top 3 piwne miejsca w Warszawie

W Warszawie jest coraz więcej pubów, gdzie można wypić świetne rzemieślnicze piwo. Zagraniczne sztosy, niszowe krafty z małych browarów i petardy piwnego świata dostępne są w wielu miejscach, a my polecamy 3 szczególnie ciekawe.

b68ff3cb_550_470_kicia_kocia_grochow.png

3. Klubokawiarnia Kicia Kocia
Gdy macie ochotę nie tylko na świetne piwo, ale także na odrobinę kultury, sztuki i oddech tętniącego życiem miasta najlepiej udać się do Klubokawiarni Kicia Kocia. Można tutaj spędzić cały dzień w towarzystwie ciekawych ludzi, kultury, książek i piwa rzemieślniczego. Bar wyposażony jest w 6 nalewaków, na których często rotują różnorodne trunki, jednak najlepszą ofertę stanowią piwa butelkowe. Ich karta liczy aż 170 pozycji. Właściciele kładą nacisk na wybór trunków polskich, z małych niszowych browarów lub od rzemieślników, którzy dopiero rozwijają skrzydła w piwnym świecie. Specjalnością lokalu jest staropolski napój produkowany ze sfermentowanych jagód jałowca nazywany piwem kozicowym. Niegdyś na Mazowszu warzono je na różne okazje np. wesela, czy chrzciny. Zamiast ze słodu napój powstaje z miodu, cukru i jałowca, przyprawia się go chmielem oraz lekko fermentuje. Lokal na Grochowie przy al. Stanów Zjednoczonych 68 poświęcony jest dzielnicy oraz sławnemu poecie Mironowi Białoszewskiemu. Odbywają się tutaj warsztaty artystyczne, piwowarskie, rozmowy społeczne, potańcówki, koncerty, spotkania artystyczne, rzemieślnicze i literackie. We wnętrzu działa biblioteka w duchu book crossingu na zasadzie „przeczytaj, zostaw coś swojego lub wymień”. To idealne miejsce dla młodych kreatywnych ludzi i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kraftami.

150 autorskich piw w Warszawie

Już 16 czerwca 2018 w Warszawie odbędzie się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w formule płacisz raz i degustujesz do woli - festiwal piwowarów domowych oraz konkurs...
Czytaj dalej
 
82a90281_550_470_drugie_dno.png

2. Drugie Dno
Duży lokal z dwunastoma kranami i niezliczoną ilością piw butelkowych zaprasza w swoje progi miłośników dobrego piwa, którzy lubią bawić się w większym gronie. Trzy obszerne pomieszczenia oraz wygodna antresola zapewniają dużo przestrzeni i gwarantują znalezienie miejsca dla grupy znajomych, nawet w piątkowy wieczór. Industrialny, minimalistyczny wystrój nie rozprasza i koncentruje uwagę na najważniejszym, czyli ulubionym piwie. Barmani pomagają w wyborze odpowiedniego trunku i podpowiadają co najlepiej wypić, gdy dopiero zaczynamy poznawanie bogatego świata piwa rzemieślniczego. Drugie Dno zlokalizowane jest przy ul. Nowogrodzkiej 4 i słynie nie tylko z wyśmienitych napojów, ale także doskonałej kuchni. Tutaj nie można się nudzić, do dyspozycji gości są gry planszowe, a wieczorami odbywają się prelekcje związane ze światem piwa i podróżami, koncerty niszowych zespołów, niedzielne pokazy filmowe i warsztaty.

 

ec01a375_550_470_craft_beer_muranow.png

1. Craft Beer Muranów
Craft Beer Muranów to nowy lokal z ogromnym potencjałem znajdujący się przy ul. Gen. Władysława Andersa 23. Zachwyca każdego, nawet najbardziej wymagającego birofila, urozmaiconym piwnym menu. Z czternastu kranów i dwóch pomp rodem z irlandzkich i angielskich pubów leją się dobrze wyselekcjonowane trunki. Ich wyborem zajmuje się doświadczony specjalista –  Artur Napiórkowski. Na nalewakach królują polskie piwa z małych i większych browarów rzemieślniczych, jednak gdy pojawi się coś z zagranicy, to zawsze jest to biały kruk piwnego świata. Craft Beer Muranów to miejsce, gdzie oprócz wybornego piwa, znajdziemy równie znakomitą kuchnię. Serwowane są tu autorskie dania, które powstają na bazie piwa lub świetnie się z nim komponują. Częste premiery, jedyny w swoim rodzaju klimat i przemiła obsługa przyciąga rzesze miłośników dobrego piwa. Dlatego warto w weekendy zajrzeć tu nieco wcześniej lub zarezerwować stolik na wieczór. Tutaj można świetnie się bawić w gronie przyjaciół oraz poznać nowych ludzi, którzy podzielają piwną pasję. Pub polecamy wytrawnym beer geekom, którzy wypili sporo dobrych kraftów, jednak wciąż nie ustają w poszukiwaniach tego najlepszego :)