Piwne atrakcje Krakowa top 3

Kraków to jedno z najbardziej piwnych miast w Polsce. Kilkadziesiąt pubów z ogromną ofertą różnych stylów piwnych gwarantuje zadowolenie każdego miłośnika rzemieślniczych trunków. Urlop w mieście można urozmaicić podążając szlakiem piwnych atrakcji.

550_470_piwnica.png

3. Piwnica pod Baranami
Kultowa Piwnica pod Baranami to miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik piwa. To tu w latach 60 narodziła się jedna z najsławniejszych polskich scen kabaretowych. Do tej pory progi Piwnicy goszczą znanych aktorów, kabareciarzy, literatów i krakowską śmietankę towarzyską. Nie powinniśmy się więc dziwić, że przy stolikach można zobaczyć znajome twarze, zarówno te z ekranów telewizorów, jak i desek scen teatralnych czy muzycznych. Od niedawna w lokalu można napić się kilku kraftowych piw m.in znajdziemy tu ofertę Pinty, Browaru Bytów czy Ursy Maior. W zależności dnia Piwnica daje szansę na pękanie ze śmiechu w trakcie koncertów kabaretu Piwnicy pod Baranami, zasłuchanie się w jazzie, zatańczenie tango milonga, czy Lindy Hop. Warto przyjść na wieczór poetycki, literacki czy kameralny koncert. Niezwykła atmosfera i historia miejsca przyciąga sporo turystów, trzeba mieć to na uwadze i najlepiej wcześniej zarezerwować stolik. Wchodząc do Piwnicy pod Baranami można poczuć, że przenosimy się z rzeczywistości do świata bohemy artystycznej, tak niepowtarzalny i niespotykany nigdzie indziej klimat ma to miejsce.

 

550_470_house_of_beer_krakow.png

2. House of Beer
Po męczącym i pełnym wrażeń zwiedzaniu Starego Miasta, warto wejść do House of Beer. Pub znajduje się „rzut beretem” od rynku, przy ul. Św. Tomasza 35. Po wejściu do lokalu przywita nas bar z 18 kranami. Oprócz piw lanych do wyboru mamy 150 piw butelkowanych. Nie trzeba się bać, że zabraknie dla nas miejsca, dwie sale zapewniają dużo przestrzeni i każdy znajdzie dla siebie stolik czy kanapę. Wchodząc do House of Beer możemy nie tylko napić się dobrego piwa i porozmawiać z obsługą, bardzo dobrze zorientowaną w zawiłościach piwnych smaków i aromatów, ale także podziwiać pięknie odnowione wnętrze starej kamienicy. Wystrój wnętrza przypomina oldschoolowe irlandzkie puby, na szczęście tutaj panie także są mile widziane ;)

 

550_470_wezze_krafta_krakow.png

1. Weźże Krafta
Największy wybór rzemieślniczych piw w Krakowie. Weźże Krafta to raj dla prawdziwych beer geeków! Mieści się w tętniącym życiem centrum kulturalno-rozrywkowym miasta – Dolne Młyny znajdują się nieco dalej od Starego Miasta, jednak warto się tam wybrać specjalnie. Bar wyposażony jest w 25 nalewaków, a piwne menu uzupełniają piwa butelkowane. Wachlarz stylów piwnych jest ogromny, zazwyczaj można wybierać spośród propozycji polskich browarów rzemieślniczych. Nie brakuje także dobrych belgijskich, czeskich, duńskich czy szkockich piw. Pomimo tego, że nazwa pubu jest niemal niewymawialna dla obcokrajowców, często można tu ich spotkać. To świetna okazja do rozmowy i wymiany doświadczeń dotyczących piwnej rewolucji na całym świecie. W Weźże Krafta praktycznie zawsze możemy usiąść, na krzesłach i kanapach, dostępne jest tu 120 miejsc siedzących. Industrialny wystrój, z małą ilością ozdób oraz dużymi, fabrycznymi oknami przyciąga nie tylko wieczorem, ale także w dzień, gdy słońce leniwie prześwieca przez szkło z wyśmienitym piwem.

Fermentownia Poznań

Aż 22 krany, a na nich wyselekcjonowane piwa rzemieślnicze, głównie z polskich browarów. Do tego ogromny wybór piw butelkowanych. Fermentownia w Poznaniu to raj dla miłośników piwa.
Czytaj dalej

Z pewnością każdy birofil znajdzie coś dla siebie w wybranych przez nas pubach. Jeśli szukamy większej dawki kultury najlepiej spędzimy czas w Piwnicy pod Baranami, jeśli wolimy bardziej kameralne miejsca warto wybrać się do House of Beer, jeżeli chcemy spędzić czas wśród osób młodych i kreatywnych wybierzmy Weźże Krafta.

 

Fotografie: House of Beer, Weźże Krafta, Birofilia