Targowa Craft Beer and Food Wrocławul. Piaskowa 17, 50-359 Wrocław

W murach zabytkowej Hali Targowej przy ul. Piaskowej we Wrocławiu kryje się 16 kranów, z których leje się rzemieślnicze piwo polskich i zagranicznych browarów.

Targowa Crat Beer and Food to lokal znajdujący się w piwnicach wieży zegarowej zabytkowej Hali Targowej. Lokal wpisuje się stylem w historię miejsca, odsłonięte oryginalne cegły, żelbetowe łuki i sklepienie tworzy industrialno-modernistyczny efekt. Drewniane bary podkreślone miedzią, ręczne malowidła na ścianach, industrialne oświetlenie oraz ściana słodów piwowarskich podkreślają charakter wnętrza. Na uwagę zasługują historyczne zdjęcia i plany architektoniczne Hali Targowej.

Lokal podzielony jest na dwa pomieszczenia, pełne kameralnych zakamarków za filarami i we wnękach. Na gości czeka 150 miejsc siedzących wewnątrz oraz 130 w ogródku piwnym. Lokalizacja lokalu świetnie sprawdza się latem, gdy doskwiera upał - piwniczny chłód w połączeniu ze świetnym piwem orzeźwia wyśmienicie. W ogródku piwnym latem rozstawione są mgiełki wodne, które nie tylko dodają klimatu, ale także odświeżają i chłodzą. Do Targowej najlepiej udać się z paczką przyjaciół, z którymi można usiąść przy wspólnej szerokiej ławie, porozmawiać, zjeść syte dania polskiej kuchni i napić się wyśmienitego piwa. Warto zarezerwować wcześniej stolik - szczególnie w weekend oraz wieczorami, bowiem lokal przeżywa wtedy prawdziwe oblężenie i dla gości wchodzących z ulicy może nie znaleźć się miejsce.

Trunki można dobrać do konkretnych dań w czym pomoże obsługa lub spróbować potraw przyrządzonych na bazie piwa. Na kranach w stałej ofercie są trunki wrocławskich browarów, jednak nie brakuje znakomitych belgijskich czy holenderskich piw. W wyborze piwa pomagają barmani i kelnerki, fachowa obsługa gwarantuje wybór piwa odpowiedniego dla każdego. Z poziomu sali można obserwować kucharza przy pracy oraz podziwiać jego zdolności kulinarne. W menu znajdują się dania z dodatkiem piwa i sezonowe inspiracje.

Targowa to świetne miejsce, do którego warto iść nie tylko na piwo z paczką przyjaciół i znajomych, ale także warto pokazać ją obcokrajowcom, nie tylko ze względu na duży wybór piw rzemieślniczych, ale także tradycyjną polską kuchnię w nowoczesnym wydaniu i wyjątkowe walory wnętrza, w którym lokal się znajduje.

18 grudnia 2017 Birofilia.org