Strefa Zero

Nie masz czasu czytać etykiet w poszukiwaniu piwa bez procentów? Strefa Zero, czyli specjalnie oznaczone lodówki i półki zawierające piwo całkowicie pozbawione alkoholu, ułatwią Ci codzienne zakupy.

Dość długo na polskim rynku piwa bezalkoholowe stanowiły margines i niespecjalnie było z czego wybierać. Na szczęście ostatnie lata to znaczący rozwój tego mocno niedocenionego segmentu. Wzrosty w tej kategorii są tak znaczące, a zmiany tak daleko idące, że w branży pojawiają się nawet głosy, że to druga piwna fala - ruch równie znaczący jak triumfalne wkroczenie na rynek mocno chmielonej ipy kilka lat temu, które pociągnęło za sobą mocne zróżnicowanie rynkowej oferty.

Strefa Zero to jedno miejsce w sklepie, z którego można kupować bezpiecznie, bo wszystkie znajdujące się tam piwa mają zerową zawartość alkoholu, a na dodatek do wyboru jest sporo smaków i stylów.

550_strefa_zero.png

Strefa Zero jest bardzo łatwa do odnalezienia (w połowie 2019 roku znajdowała się już w ponad 30 tys. sklepów w Polsce). Trudno przegapić podświetloną na niebiesko charakterystyczną lodówkę z olbrzymim 0 na drzwiach. Wewnątrz niej znajdują się wszystkie bezalkoholowe piwa i radlery, jakie ma w ofercie Grupa Żywiec - łatwo je poznać po niebieskim logo i wyraźnym oznaczeniu 0,0% na etykiecie i krawatce. Strefa Zero może pojawiać się także w lokalach i sklepach, które nie mają koncesji na sprzedaż alkoholu.

Jakie piwa można znaleźć w Strefie Zero?

Żywiec 0,0%
Całkowicie pozbawiona alkoholu wersja znanego i lubianego piwa Żywiec, tak by można się nim było cieszyć zawsze i wszędzie. Harmonia smaku z odpowiednia dawką goryczki. Bez ograniczeń!

400_zywiec_zero.png

Heineken 0,0%
Znana wszystkim zielona butelka zawiera uwielbiane przez klientów na całym świecie piwo w nowoczesnej, całkowicie bezalkoholowej wersji. Nie trzeba szukać pretekstu, żeby się napić, wystarczy wyjąć z lodówki!

400_heineken_zero.png

Żywiec Białe 0,0%
Lekko kwaskowate i naturalnie mętne Żywiec Białe 0,0% oferuje to, co piwa pszeniczne mają w sobie najlepszego - delikatny aromat, subtelny smak, dodatek kolendry podkreślający ich wyjątkowość i puszystą białą pianę, dzięki której doskonale prezentują się w szklance podczas picia. To propozycja dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają poznawanie świata piwnej różnorodności.

400_biale_zero.png

Żywiec Sesyjne IPA 0,0%
To bezalkoholowe piwo charakteryzujące się przyjemną chmielową goryczką i wyraźnie wyczuwalnymi nutami owoców egzotycznych i cytrusów, zarówno w smaku, jak i w aromacie. Żywiec Sesyjne IPA 0,0% jest chmielone na zimno amerykańskimi chmielami. Dobry wybór dla miłośników nowofalowych piw.

400_ipa_zero.png

Warka Radler 0,0% Cytryna
40% bezalkoholowego piwa + 60% cytrynowej lemoniady = 100% orzeźwienia! Warka Radler 0,0% Cytryna wyprodukowana jest z naturalnych składników bez dodatku żadnych barwników ani konserwantów.

400_warka_cytryna_zero.png

Warka Radler 0,0% Ciemne Cytrynowe
To pierwszy w Polsce radler bez alkoholu warzony na ciemnym piwie. Dzięki połączeniu piwa warzonego z użyciem palonych słodów oraz cytrynowej lemoniady oferuje goryczkowe orzeźwienie.

400_warka_ciemne.png

Warka Radler 0,0% Grejpfrut z pomarańczą
Uwielbiany zwłaszcza latem, nieco wytrawny i goryczkowy, smak grejpfrutów i pomarańczy w połączeniu z piwem stanowi idealne uzupełnienie letnich dni. Czy nad wodą czy też w górach - zawsze smakuje najlepiej!

400_warka_grejprfut_zero.png

Warka Radler 0,0% Jabłko z miętą
Jabłko i mięta to duet doskonały, gdy dodamy do tego bezalkoholowe piwo, to nie ma nic lepszego na upał. Dodatek orzeźwiającej mięty pozwala się schłodzić, a lekko goryczkowy smak piwa doskonale gasi pragnienie.

400_warka_jablko_zero.png

To co, które bezalkoholowe dziś wybieracie?

04 września 2019 Birofilia.org