Weźże Krafta

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/wezzekrafta/

Adres

33-332 Kraków, Dolnych Młynów 10

Największy wybór rzemieślniczych piw z kija w Krakowie. Weźże Krafta położone jest w świetnym, tętniącym życiem miejscu, gdzie kultura spotyka się z miejskim lifestylem.

Weźże Krafta to multitap z prawdziwego zdarzenia, umiejscowiony w samym sercu byłej fabryki tytoniu, która w 2016 roku została przystosowania do roli centrum kulturalno-rozrywkowego Dolne Młyny. W pubie z 25 kranów piwo leje się prawie non stop, świetna lokalizacja – nie tylko sam środek ogromnego kompleksu, ale także bliskość Rynku i Alei Trzech Wieszczy powoduje, że chętnych do degustacji jest sporo i trunki szybko rotują. Wybór piwa jest ogromny, bo oprócz trunków dostępnych na kranach lokal może pochwalić się sporą dostępnością piw butelkowanych. W menu zazwyczaj dominują produkcje polskich browarów rzemieślniczych, ale można także znaleźć piwo belgijskie, czeskie, duńskie czy szkockie.

Trunek podawany jest w trzech objętościach: degustacyjnej 150 ml, małej 330 ml i dużej 500 ml. Możliwość spróbowania piwa w małych objętościach za kilka złotych to świetny pomysł, bardzo przydatny dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją kraftową przygodę. Do piwa mamy standardowy wybór typowych, pubowych przekąsek, jednak bardzo pozytywną rzeczą jest możliwość wniesienia własnego prowiantu lub jedzenia zakupionego w restauracjach znajdujących się na terenie kampusu.

Beerweek Festival

Morze kraftowych piw, przyjazna atmosfera, strefa relaksu, degustacji trunków, kino letnie a przede wszystkim dużo rozmów przy piwie i o piwie. To wszystko w ostatni weekend maja...
Czytaj dalej

W multitapie znajdziemy aż 120 miejsc siedzących – to naprawdę sporo i w dni powszednie z pewnością będziemy mieli gdzie usiąść. W weekendy i wieczorami pub wypełniony jest po brzegi, więc gdy chcemy się wybrać na piwo większą grupą, warto wcześniej zarezerwować stolik. Do wyboru mamy stoliki z krzesełkami lub wygodne kanapy. Nagie, nieotynkowane, ceglane ściany ozdobione są tylko gdzieniegdzie podświetlanymi napisami. Duże fabryczne okna wpuszczają w dzień do środka dużo światła i wychodzą wprost na obszerny ogródek piwny. Wieczorami subtelne oświetlenie pomaga stworzyć kameralny nastrój.

Za barem stoi młoda, kompetentna obsługa, która chętnie doradzi i zaproponuje odpowiednie piwo, dobrane do gustu nawet najbardziej wymagającego miłośnika kraftów. W lokalu odbywają się różne wydarzenia związane z piwem, premiery, szkolenia i pokazy.

Jeżeli nie interesuje Was sport i celebrowana niemal w każdym pubie w Polsce piłka nożna Weźże Krafta jest dla Was. Nie ma tam rozpraszającego uwagę telewizora, zamiast tego z głośników sączy się nienachalna muzyka. To idealne miejsce do spotkań i rozmów z przyjaciółmi przy piwie i dobrej zabawy w wyjątkowej atmosferze.

 

Fotografie: Weźże Krafta Kraków