Fermentownia Poznań

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/Fermentownia/

Adres

ul. Kwiatowa 2, 61-897 Poznań

Aż 22 krany, a na nich wyselekcjonowane piwa rzemieślnicze, głównie z polskich browarów. Do tego ogromny wybór piw butelkowanych. Fermentownia w Poznaniu to raj dla miłośników piwa.

Fermentownia znajduje się przy ul. Kwiatowej 2/1a w Poznaniu. Zaraz po wejściu do lokalu ukazuje się obszerny bar obłożony cegłą, gdzie dumnie prezentują się aż 22 nalewaki. Patrząc na taki wybór piw lanych w jednym miejscu nawet wytrawny birofil może dostać zawrotu głowy. Barmani widząc dezorientację w oczach gości od razu śpieszą z pomocą przy wyborze odpowiedniego piwa. Nawet osoby niezdecydowane, czy takie, które same do końca nie potrafią sprecyzować swojego piwnego gustu, znajdą tutaj coś dla siebie. Świetnie rozeznana w piwnym świecie obsługa, pomoże w wyborze, proponując kilka próbek, tak by klient na pewno był zadowolony z zaproponowanego piwa.

W Fermentowni czas płynie inaczej, dlatego nawet w piątkowy wieczór jest szansa na znalezienie stolika i degustację piwa w komfortowych warunkach. Obszerny lokal urządzony jest w klimacie typowego pubu, mamy więc tutaj mieszankę stylu loftowego z nowoczesnymi grafikami na ścianach, wygodnymi stolikami i siedziskami. Króluje tu cegła, drewno i jasne ściany.

Poznańskie Targi Piwne

Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to wyjątkowe wydarzenie. To doskonała okazja, by spróbować wyśmienitego piwa, zapoznać się z nowymi browarami rzemieślniczymi, birofilistyką, a także...
Czytaj dalej

W sezonie wiosenno-letnim otwierany jest również ogródek piwny i swoją działalność rozpoczyna foodtruck. Fermentownia Saison, bo tak się nazywa mobilna odsłona lokalu  ustawiona jest na rogu ul. Kochanowskiego przy ul. Jeżyckiej 39. Znajdziemy tam oprócz 8 lanych kraftów, przepyszne hot-dogi kuszące świetną jakością użytych produktów i autorskimi sosami.

W głównym lokalu odbywają się różne imprezy związane z piwnym światem, m. in. kranoprzejęcia i premiery piwne. Nie można się tutaj nudzić, kibice mogą obejrzeć zmagania sportowców, amatorzy barowych rozrywek zagrać w piłkarzyki, a miłośnicy planszówek mają kilka gier do wyboru. Fermentownia to idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają rzemieślnicze piwo i spędzanie wolnego czasu w przyjaznej atmosferze. Najlepiej przyjść tutaj w większym gronie, bo zawsze dla wszystkich znajdzie się tu miejsce i piwo idealnie dopasowane do indywidualnych gustów.

 


Fotografie: Fermentownia Poznań