Festiwal Piwowarów Domowych 2019

Adres

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa

https://pspd.org.pl

Data wydarzenia

15 czerwca, 2019 - 15 czerwca, 2019

Ponad 200 najlepszych piw od 70 piwowarów domowych z Polski i Europy - Festiwal Piwowarów Domowych 2019 zapowiada się jeszcze bardziej spektakularnie niż zeszłoroczny debiut!

Festiwal Piwowarów Domowych 2019, chociaż to dopiero druga edycja, już zaznaczył wyraźnie swoje miejsce w piwnym kalendarzu – to wyjątkowe wydarzenie łączące piwnych pasjonatów, zawodowców, amatorów i koneserów. Jeśli więc Wasze życie też kręci się wokół piwa, to nie może Was tam zabraknąć! Zresztą po zeszłorocznej edycji, która nieźle namieszała w piwnych eventach, każdy maniak piwa wie, że to po prostu punkt obowiązkowy. Organizator wydarzenia, czyli Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, nie spoczął na laurach i możemy oczekiwać, że w tym roku będzie jeszcze lepiej!

logo_festiwal_500_1.png

Postanowiliśmy zorganizować niepowtarzalne wydarzenie, aby podziękować piwowarom domowym za zaangażowanie i pozytywne zarażanie naszą pasją kolejnych osób. Zeszłoroczna edycja okazała się sukcesem i potwierdziła zapotrzebowanie na scenie piwnej na taki event, dlatego w czerwcu zapraszamy na Festiwal Piwowarów Domowych 2019

– powiedział nam Artur Kamiński, prezes PSPD.

To wyjątkowa okazja, by w krótkim czasie znacząco poszerzyć swoje piwne horyzonty, ponieważ podczas festiwalu spodziewać się możemy piw w różnych stylach, a formuła „płacisz raz i degustujesz do woli” pozwala zapoznać się z nimi bez ryzyka dla kieszeni. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, możemy spodziewać się kreatywności piwowarów nie tylko w kwestii piwnych smaków i aromatów, ale także w urządzaniu stoisk, ponieważ podczas tej edycji goście także będą wybierać najlepsze z nich na równi z ocenianiem degustowanych piw.

Na tym Festiwalu marzenia się spełniają, dzięki możliwości wystawienia swoich autorskich piw do degustacji dla szerokiej rzeszy uczestników konferencji

– zachęca Mateusz Puślecki, wiceprezes PSPD.

Na poklasku się jednak nie kończy, prawdę mówiąc to dopiero początek. Autor najlepszego piwa festiwalowego otrzymuje szansę na przeniesienie swojej receptury z małej skali piwowarstwa domowego do dużego browaru, bo zwycięskie piwo powstanie w Browarze Zamkowym Cieszyn pod okiem tamtejszego piwowara Dominika Szczodrego. Możliwość pracy z zawodowcami i przede wszystkim szansa na zakup swojego piwa w sklepie, to gratka dla każdego piwowara domowego!

Od amatora do zawodowca

Dominik Połeć - laureat nagrody publiczności podczas I Festiwalu Piwowarów Domowych opowiada nam o tym jak przekształca się pasję w sposób na życie, jakie to uczucie serwować...
Czytaj dalej

Jednak wybór najlepszego festiwalowego piwa oraz stoiska to tylko preludium do najważniejszego – podczas Festiwalu Piwowarów Domowych 2019 nastąpi ogłoszenie wyników Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych i w ten sposób poznamy Grand Championa PSPD 2019! To już siedemnasta edycja tego największego i zdecydowanie najważniejszego konkursu piw domowych w naszej części Europy.

Misją Festiwalu jest promowanie piwowarstwa domowego i wzajemnej wymiany doświadczeń. Każdy może podejść do piwowara, zapytać go o szczegóły, jak to piwo powstało. Do tego wykłady, warsztaty, prelekcje dotyczące piwowarstwa i pyszne jedzenie

– mówi Mateusz Puślecki.

Sponsorem głównym Festiwalu jest Grupa Żywiec S.A., która od lat wspiera piwowarstwo domowe i rozwija te pasje wśród swoich pracowników organizując Konkurs Piw Pracowniczych.

W tym roku Festiwal odbywać się będzie w sobotę, 15 czerwca w Hali nr 4 Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO XXI w Warszawie, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Piw domowych będzie można próbować od 15:00 do 23:00, ale wydarzenia towarzyszące rozpoczynają się wcześniej i na teren imprezy będzie można wejść od 12:00.

Bilety na wydarzenie dostępne są tylko w sprzedaży internetowej przed Festiwalem, są imienne i nie podlegają zwrotowi, a ich ceny są zróżnicowane. Za wstęp na wydarzenie członkowie PSPD zapłacą 39,50 zł, a pozostali chętni od 59 do 79 zł – cena ta obejmuje dowolną ilość próbek degustacyjnych od wystawców, specjalne szkło degustacyjne przygotowane na Festiwal, umożliwiają także wstęp do strefy food truck, strefy targowej, strefy warsztatowej oraz uczestnictwo w wykładach i dyskusjach prowadzonych na scenie głównej podczas całego wydarzenia. Wstęp na wydarzenie możliwy jest tylko dla osób pełnoletnich, a organizator zastrzega sobie praw do kontroli dokumentów tożsamości.

Szczegóły wydarzenia są dostępne: http://bit.ly/fpd_2019 oraz na Facebooku: http://bit.ly/fpd_fb