Baltic Beer Fest

Adres

ul. Kazimierza Górskiego 8, 81-302 Gdynia

https://www.facebook.com/BalticBeerFest/

Data wydarzenia

12 lipca, 2019 - 13 lipca, 2019

Już w najbliższy piątek i sobotę (12 i 13 lipca) w Gdyni odbędzie się po raz pierwszy festiwal Baltic Beer Fest. Najlepsze piwo rzemieślnicze, wspaniałe jedzenie z całego świata to gwarancja wspaniałej zabawy!

Festiwal odbędzie się w Gdynia Arenie – rozpoczęcie planowane jest na piątek 12 lipca o godzinie 16:00. Krany z piwem zostaną zakręcone przed północą, by ponownie otworzyć się w sobotę 13 lipca o 12:00. Zabawa potrwa znowu do północy. Organizatorzy zadbali też o zabawę po festiwalu – zarówno po pierwszym jak i po drugim dniu Festiwalu w pubie Morze Piwa przy Skwerze Kościuszki odbędzie się oficjalne after party.

Gdynię odwiedzi w tym roku kilkanaście browarów z całej Polski. Wśród nich między innymi: PIWO Z ŻUKA, Browar Rzemieślniczy Rzeka Piwa, Browar PERUN, The Garage Monks Browar, Browar De Facto, Browar Jastrzębie, Browar Za Miastem, Incognito Browar, Cydr Smykan, Browar Zamkowy Cieszyn, Piwo Stalove, Browar Kormoran. W strefie Beer, Fun & Food Truck na uczestników festiwalu będą czekać najlepsze food trucki, które zadbają o dobre jedzenie podczas imprezy.

Morze Piwa

Nowy pub w Gdyni może zalać nas falą piwa. Morze Piwa, bo tak się on nazywa rozpoczął swoją działalność jesienią 2016, a już zyskał wielu fanów i...
Czytaj dalej

Baltic Beer Fest jest organizowany w ramach Green Hops on Tour, inicjatywy która zrzesza festiwale piw rzemieślniczych w całej Polsce. Tak jak podczas innych tego typu imprez dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Odbędzie się między innymi turniej Beer-Pong’a oraz Baltic Beer Mile bieg podczas którego zawodnicy będą musieli okrążyć czterokrotnie Gdynia Arenę oczywiście przed każdym okrążeniem będzie musiał wypić piwo. Będzie można także pobawić się podczas koncertów reggae & dub – Mistah Lego, Lonely Tree SoundSysem i Mademoiselle Carmel.

W sobotę na miłośników złotego trunku czekają dwie sesje degustacyjne z Łukaszem Matusikiem i Bartoszem Nowakiem z wykładami na temat lagerów i trendów piwnych w 2019 roku. Późnym popołudniem na scenie będzie można wysłuchać także prelekcji dotyczącej oceniania piwa oraz przełomowych wydarzeń w świecie polskiego kraftu.

Wstęp na wydarzenie jest biletowany. Jednodniowy bilet kosztuje 10 zł. Wejściówki można kupić on-line lub na bramce festiwalu. Organizatorem wydarzenia jest: Green Hops on Tour.