AleBrowar Gdyniaul. Starowiejska 40B, Gdynia

Słynny już na całą Polskę, nowofalowy browar rzemieślniczy AleBrowar otworzył swój pub w Gdyni! Jest to idealne miejsce dla birofilów lubujących się w dobrym, kraftowym piwie odpowiednio przechowywanym i serwowanym.

AleBrowar został założony w 2012 roku przez trzech piwowarów, jako projekt kontraktowy. W tym roku doczekał się w końcu swoich dwóch lokali, gdzie znajdują się nie tylko specjalnie przygotowane bary, ale także leżakownia i salka szkoleniowo-degustacyjna. Jeden z nich znajduje się w Gdyni na ul. Starowiejskiej 40B, a drugi we Wrocławiu przy Włodkowica 27.

Ważnym elementem gdyńskiego pubu jest multitapowy bar, specjalizujący się w serwowaniu piwa rzemieślniczego. Specjalnie na potrzeby kraftowych trunków, w piwnicy, w której znajduje się także leżakownia, zainstalowano specjalną instalację chłodzącą. Ma ona za zadanie utrzymywać odpowiednią temperaturę różnych typów piwa aktualnie serwowanego z nalewaków. Dzięki temu każdy gatunek piwa nalewany jest w specjalnie dobranej do niego temperaturze serwowania, dzięki czemu piwosz może delektować się idealnie podkreślonym smakiem i aromatem.

Pub utrzymany jest w minimalistycznym stylu, ozdobiony jest grafikami, które są już wszystkim znane z etykiet piw. Bar nie jest duży, jednak za sprawą lekkiego obniżenia jego wysokości skrócił się dystans barmana i klientów, dzięki czemu można spokojnie zamienić kilka słów o piwie i odpowiednio dobrać trunek pod swój gust. Od rozpoczęcia działalności AleBrowaru Gdynia, rzadko można spotkać tam wolny stolik, na szczęście w ciepłe dni przed pub wystawione są stoliki i można zadowolić się pysznym piwem na wolnym powietrzu.

Na piętrze lokalu często odbywają się imprezy okolicznościowe, degustacje, koncerty, dyskusje i panele szkoleniowe. Ciekawym projektem jest zamiana sali w profesjonalny salon barberski! Czyli miejsce, gdzie każdy Hop Head może przystrzyc swoją brodę.

Jeżeli macie ochotę na Naked Mummy, czyli dyniowe Ale, Sweet Cow - milk stout, Lady Blanche, czyli witbier czy Black Hope, czyli black IPA oraz wiele innych piw o szalonych i oryginalnych nazwach wpadajcie do AleBrowaru w Gdyni!

26 października 2016 Birofilia.org