AmberFest

Adres

Stadion Energa Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk

http://www.browar-amber.pl/amberfest

Data wydarzenia

7 września, 2019 - 7 września, 2019

Lubisz piwne przekąski? Najbardziej smakuje Ci polska kuchnia i piwa z lokalnych browarów? AmberFest jest właśnie dla Ciebie!

Największa piwna biesiada w północnej Polsce odbędzie się w sobotę 7 września na Stadionie Energa Gdańsk. W tym roku impreza zapowiada się naprawdę hucznie – oprócz wielu stanowisk z regionalnym jadłem i piętnastu rodzajów piwa z Browaru Amber organizatorzy zapowiedzieli pokazy kulinarne na żywo, warzenia piwa, improwizacje kabaretowe oraz występy zespołów: Sunny Money, MADinPoland, EtnaKontrabande i DawidAlbaaj. Po koncertach na żywo na scenę wejdzie DJ, który poprowadzi imprezę aż do północy.

Jak na prawdziwą biesiadę przystało na AmberFest nie zabraknie jedzenia, jednak nie będą to zwykłe dania, które królują na wszystkich masowych wydarzeniach – organizator postawił na smaczną i zdrową kuchnię regionalną, na stoiskach będzie można kupić chleb wypieczony na zakwasie, tworzone tradycyjnymi metodami sery czy wędliny, a przede wszystkim zacny złoty trunek!

Piwne atrakcje Pomorza – top 5

Pomorze to nie tylko piękne nadmorskie tereny, kąpiel w Bałtyku, zbieranie bursztynów i leniwy odpoczynek na plaży. Urlop na Pomorzu można spędzić o wiele bardziej aktywnie np....
Czytaj dalej

Pomorskie Święto Piwa to domowa atmosfera, sielsko udekorowane stoiska, dużo świetnej zabawy! Z powodzeniem można zabrać miło spędzić dzień na piknikowaniu, a przy okazji zapoznać się z technologią wypieku chleba, warzenia piwa czy gotowania, pieczenia i wyrobu tradycyjnych dań podczas pokazów na żywo.

Biesiadę piwną poprowadzi znany komik Wojciech Tremiszewski, więc z pewnością będzie nie tylko smacznie, ale też zabawnie! Degustację złotego trunku rozpocznie odszpuntowanie beczki piwa, które zaplanowano na godzinę 16:00. Biesiadowanie i zabawa potrwają do północy, z nalewaków dostępne będą:  Złote Lwy, Żywe, Żywe Niefiltrowane, Koźlak, Pszeniczniak, Grand, APA, Czarny Bez, Amber Chmielowy oraz specjalnie uwarzone na tę okazję nowe piwa. Z kolei fani piwa w butelkach będą mogli spróbować: Po Godzinach Summer End Ale, Po Godzinach Saison na Madagaskar, Po Godzinach New England India Pale Ale, Po Godzinach Bezalkoholowe, a także: Johannes, Złote Lwy, Żywe, Koźlak, Pszeniczniak, Grand,  APA,  Czarny Bez, Amber Chmielowy, Amber Naturalny, Amber Mocny Red

Browar Amber to kontynuacja regionalnych tradycji warzenia piwa, browar produkuje złoty trunek z wody z własnych ujęć, a piwowarzy z wieloletnim stażem starannie wybierają, najlepsze składniki, by powstały niezwykle bogate w smak piwa warzone w klasycznych stylach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jednak dla osób spragnionych luksusów przygotowano „Pakiet Biesiadnika”, który zapewnia wygodne miejsca w Namiocie Deluxe i w przestrzeni pomiędzy sceną, a namiotem biesiadnym, piwny Open Bar, napoje bezalkoholowe i dania z grilla. Cena pakietu to 129zł/os. Kolekcjonerzy ucieszą się na wieść o nowym szkle wyprodukowanym na festiwal i okazjonalnych gadżetach z Browaru Amber. Organizatorami wydarzenia są Stadion Energa Gdańsk i Browar Amber.