AmberFestStadion Energa Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk

Lubisz piwne przekąski? Najbardziej smakuje Ci polska kuchnia i piwa z lokalnych browarów? AmberFest jest właśnie dla Ciebie!

Największa biesiada w północnej Polsce odbędzie się w sobotę 9 września na Stadionie Energa Gdańsk. W tym roku impreza zapowiada się naprawdę hucznie - oprócz czterdziestu stanowisk z regionalnym jadłem i ośmiu rodzajów piwa z Browaru Amber organizatorzy zapowiedzieli piknik rodzinny, pokazy live cooking, warzenia piwa oraz tańce i hulanki w trakcie występów trzech zespołów. Gwiazdą wieczoru jest Deadly Plants, a przed nimi zagrają Mitra i Layo wprowadzając uczestników w prawdziwie zabawowy i taneczny nastrój.

Jak na prawdziwą biesiadę przystało na AmberFest nie zabraknie jedzenia, jednak nie będą to zwykłe dania, które królują na wszystkich masowych wydarzeniach - organizator postawił na smaczną i zdrową kuchnię regionalną, na stoiskach będzie można kupić chleb wypieczony na zakwasie, prawdziwe domowej roboty sery czy wędliny, a przede wszystkim zacny złoty trunek!

Pomorskie Święto Piwa cechuje domowa atmosfera, sielsko udekorowane stoiska, dużo świetnej zabawy! Z powodzeniem można zabrać tam całą rodzinę i miło spędzić dzień na piknikowaniu, a przy okazji zapoznać się z technologią wypieku chleba, warzenia piwa czy gotowania pieczenia i wyrobu tradycyjnych dań podczas pokazów na żywo.

Biesiadę piwną poprowadzi znany komik Wojciech Tremiszewski, z pewnością będzie nie tylko smacznie ale też zabawnie! Degustację złotego trunku rozpocznie odszpuntowanie beczki piwa a zaplanowano ją od 16:30 do 17:00. Biesiadowanie i zabawa potrwa do 1 w nocy, z nalewaków dostępne będą: Johannes, Złote Lwy, Piwo Żywe, APA, Koźlak, Pszeniczniak, Grand oraz specjalnie uwarzone na tę okazję Marcowe.

Browar Amber to kontynuacja regionalnych tradycji warzenia piwa, browar produkuje złoty trunek z wody z własnych ujęć, a piwowarzy z wieloletnim stażem starannie wybierają, najlepsze składniki, by powstały niezwykle bogate w smak piwa warzone w klasycznych stylach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jednak dla osób spragnionych luksusów przygotowano „Pakiet Biesiadnika”, który zapewnia dogodne miejsca w Namiocie Deluxe i w przestrzeni pomiędzy sceną a namiotem biesiadnym, piwny Open Bar, napoje bezalkoholowe i dania z grilla. Cena pakietu to 100zł/os. Kolekcjonerzy ucieszą się na wieść o nowym szkle wyprodukowanym na festiwal i dodatkowych okazjonalnych gadżetach z Browaru Amber.

04 września 2017 Birofilia.org