Drugie Dno

Status

Funkcjonuje

http://drugiedno.pl/

Adres

ul. Nowogrodzka 4, 00-513 Warszawa

Klimatyczne miejsce ze świetną ofertą rzemieślniczych piw, gdzie można nie tylko delektować się wyśmienitymi trunkami, ale także zagrać w planszówki, obejrzeć dobry film w niedzielnym kinie oraz spotkać się z przyjaciółmi.

Drugie Dno to multitap z duszą. Zlokalizowany jest w stuletniej kamienicy, która przetrwała wojnę, kilka pożarów i dewastacje szabrowników. Wchodząc do lokalu od razu czuć klimat wiekowego miejsca. Odsłonięte stare cegły, drewniane belki i surowe detale w połączeniu z nowoczesnym calligraffiti oraz ogromną, podświetloną chłodnią, dają niebanalny i oryginalny efekt stylu industrialnego. Grube murowane ściany latem dają chwilę wytchnienia od miejskiego skwaru, a zimą utrzymują stałą temperaturę, która ogrzeje zziębnięte dłonie i nosy. Ciekawostką mogą być tutejsze toalety, które są imitacją starych wind.

Lokal podzielony jest na trzy pomieszczenia, dodatkowo do dyspozycji miłośników piwa jest antresola z wygodnymi fotelami. W głównym pomieszczeniu znajduje się stylowy bar, przy którym oczywiście można zamówić piwo. W drugiej sali można obserwować kucharza przy pracy, a na najniższym poziomie – w piwnicy – znajduje się duża, przeszklona i podświetlona na niebiesko chłodnia, w której umieszczone są beczki z piwem, podłączone aktualnie do kranów. Świetnym pomysłem są małe kraniki podłączone prosto do chłodni, dzięki którym w trakcie imprez i spotkań zamkniętych można samodzielnie nalać sobie piwo.

W Drugim Dnie można napić się piwa z dwunastu kranów, do których podpięte są różne rzemieślnicze trunki, w zależności od pory roku oraz aktualnej dostępności piwnych premier i hitów. Dodatkowo ofertę napojów z bąbelkami wzbogaca ogromna ilość piw butelkowanych. Przy barze można spróbować wybranych trunków, dodatkowo doświadczeniem i wiedzą służy obsługa dobrze zaznajomiona ze stylami piwnymi i aktualną ofertą. Podobnie jest z potrawami, które polecane są do konkretnego stylu piwnego, tak by podkreślić smak trunku i stworzyć z nim smakowitą kompozycję.

Drugie Dno to nie tylko kraftowe piwa i świetna kuchnia, często odbywają się tutaj różne wydarzenia kulturalne np. prelekcje i pokazy podróżników, koncerty niszowych zespołów, niedzielne pokazy filmowe, w każdy dzień wieczorem można wpaść z przyjaciółmi i przy dobrym piwie zagrać w różne gry planszowe. Lokal przygotowany jest także do zamkniętych imprez tematycznych np. organizacji wieczoru kawalerskiego, urodzin, rocznic i prywatnych spotkań z przyjaciółmi czy współpracownikami.

Fotografie: Drugie Dno