Klubokawiarnia Kicia Kocia

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/KlubKiciaKocia

Adres

00-001 Warszawa, Al. Stanów Zjednoczonych 68

Wyjątkowe miejsce łączące w sobie kawiarnię, piwiarnię i klub kulturalny. Klubokawiarnia dedykowana jest poecie Mironowi Białoszewskiemu oraz dzielnicy Grochów.

W Klubokawiarni Kicia Kocia nie można się nudzić! To wspaniałe miejsce dla osób, które nie lubią głośnej muzyki i stania w długich kolejkach przy barze po swoje ulubione piwo. Miłośnicy rzemieślniczych trunków, którzy zachwycają się poezją, a przy piwie zazwyczaj towarzyszy im książka z pewnością znają adres tego lokalu. Dla tych, którzy jeszcze go nie odkryli – Kicia Kocia znajduje się przy Al. Stanów Zjednoczonych 68 na warszawskim Grochowie.

Właściciele Klubokawiarni wymarzyli sobie miejsce, w którym spotykać się będą i mieszać ze sobą kultura, sztuka i miejski lifestyle. Trzeba przyznać, że świetnie im to wychodzi! Można tutaj spędzić niemal cały dzień w towarzystwie książek, ciekawych ludzi, świetnego wegetariańskiego jedzenia i co najważniejsze najlepszych piw rzemieślniczych. Bar wyposażony jest w 6 kranów, z których leją się świeże piwa beczkowe, jednak miłośników piwa prawdopodobnie bardziej zainteresuje oferta napojów butelkowanych. A jest w czym wybierać, bo piwne menu posiada aż 170 pozycji! W dodatku ceny są bardzo rozsądne i za pół litra wybornego trunku z nalewaka można zapłacić od 8 do 20 zł, a za piwo butelkowane od 9 do 25 zł w zależności od gatunku. Specjalnością lokalu jest tzw. piwo kozicowe, czyli napój produkowany ze sfermentowanych jagód jałowca. Nie jest to wprawdzie piwo w pełnym tego słowa znaczeniu, ponieważ napój nie jest wytwarzany ze słodu, jednak warto spróbować napitku, który niegdyś królował na polskich weselach na Kurpiach i Kaszubach.

Zimowa Giełda Warszawska

Jak co roku, już od 21 lat, w Warszawie spotkają się miłośnicy piwa i akcesoriów z nim związanych na XXI Zimowej Giełdzie Warszawskiej W tym roku Zimowa...
Czytaj dalej

Wnętrze utrzymane jest w jasnych kolorach, dominuje eko design, a większość wyposażenia pochodzi z recyklingu i upcyclingu. Latem oprócz lokalu dostępny jest również ogrodzony ogródek piwny na tyłach Klubu, gdzie można wypocząć na leżakach i wygodnych siedziskach oraz podziwiać okoliczną zieleń. Klubokawiarnia zwraca uwagę na odpowiedzialne podejście do środowiska, dlatego można tutaj zabrać piwo do domu we własnym pojemniku, w duchu zero waste, a trunki podawane są tylko w szkle.

Warto przyjść tutaj z przyjaciółmi i zagrać w gry planszowe, poserfować po Internecie lub popracować dzięki darmowemu dostępowi do wifi, obejrzeć film w kinie pod dachem lub w plenerze i oczywiście napić się świetnego piwa. W Kici Koci organizowane są spotkania artystyczne, literackie, wystawy, koncerty, potańcówki, warsztaty artystyczne, działania prospołeczne, debaty na tematy związane z Warszawą, architekturą miejską i sposobami jej ulepszenia, dostępna jest biblioteka działająca na zasadzie „przeczytaj, zostaw coś swojego, lub wymień”. Jak mówią sami właściciele jest to przestrzeń do „działań nieoczywistych”.

Klubokawiarnia Kicia Kocia jest idealną alternatywą dla głośnych i zatłoczonych typowych pubów, gdzie podawane jest piwo rzemieślnicze. Pomimo tego, że dzieje się w niej naprawdę dużo, tutaj czas płynie wolniej, można na spokojnie posiedzieć przy piwie z książką. Panuje tutaj idealna atmosfera dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kraftem, bo okazji do rozmów i poszerzania swoich piwnych horyzontów na pewno tu nie zabraknie.

 

Fotografie: Klubokawiarnia Kicia Kocia