Noworoczne postanowienia piwne

Uwielbiamy noworoczne postanowienia - jedni chcą zadbać o zdrowie i kondycję, niektórzy podróżować, a jeszcze inni spełniać marzenia. Każdy szanujący się birofil powinien powziąć noworoczne postanowienia piwne!

Wiadomo, że aby w nich wytrwać, ich realizacja musi być przyjemnością. Podpowiadamy jakie postanowienia może zapisać na swojej noworocznej liście miłośnik piwa i jak je zrealizować przez cały rok.

Na początek możemy zacząć zdobywać i kolekcjonować nowe smaki piwa. Świetnym pomysłem jest próbowanie w każdym tygodniu jednego nowego piwa lub piwnego stylu, z którym nie mieliśmy wcześniej do czynienia. Rok ma 52 tygodnie, więc o taką ilość nowych smaków i aromatów wzbogacimy nasze kubki smakowe w ciągu rocznego wyzwania. Na degustację nowości możemy wybrać jeden dzień np. piątkowy czy sobotni wieczór i zrobić z tych kilku chwil prawdziwe święto! Przy okazji to świetny pretekst do spotkań z innymi miłośnikami piwa :) Nie przepadacie za piwnymi eksperymentami?  Nic nie szkodzi, zawsze możecie próbować raz w tygodniu swój ulubiony rodzaj piwa, ale wybierać produkty z różnych browarów. Gwarantujemy, że każdy browar ma swoją tajemną recepturę i efekt końcowy w poszczególnych stylach zawsze będzie inny u różnych piwowarów.

Zdecydowaliście się na regularne próbowanie nowości? Może być to doskonały początek kolekcjonerskiej pasji ! Jeśli zdecydujemy się ostrożnie otwierać butelki tak by nie uszkodzić kapsli, to po roku możemy mieć sporą, zróżnicowaną kolekcję, a przy okazji wiele wspomnień zebranych w jednym miejscu. Możemy później tego typu kolekcję wyeksponować w ramce, ozdobić nią ścianę czy stolik i z dumą prezentować gościom.

Od czego zacząć przygodę z piwami rzemieślniczymi?

Masz znajomych, z którymi chciałbyś wybrać się na piwo, ale oni nie wiedzą co to kraft? Oto mini poradnik, który możesz im podsunąć jako wstęp do bogatego...
Czytaj dalej

Ambitniejszym zadaniem jest prowadzenie piwnego pamiętnika, w którym zapisywać będziemy wrażenia z degustacji nowych trunków. Na rynku dostępne są notesy, które pomagają usystematyzować wszystkie informacje i wrażenia związane z degustacją. Aby zawsze mieć swój piwny pamiętnik przy sobie warto skorzystać z jego cyfrowego odpowiednika  – aplikacja Untapped sprawdzi się idealnie! Doskonałym uzupełnieniem piwnego pamiętnika jest piwny album – korzystając z profesjonalnego sprzętu fotograficznego lub choćby aparatu w telefonie warto robić zdjęcia etykiet lub butelek piwa, którego próbujemy po raz pierwszy. Można puścić wodzę fantazji i spróbować artystycznej fotografii! Zdjęcia dobrej jakości mogą posłużyć w grudniu do interesującego, wizualnego podsumowanie piwnego roku, np. w formie kolażu lub plakatu.

Lubicie podróżować, zwiedzać historyczne miejsca, a przy tym kochacie dobre trunki? Obie te pasje można połączyć – zarówno w Polsce jak i za granicą istnieje sporo browarów, które otwierają swoje wnętrza dla turystów, można wybrać się również do piwnych muzeów, np. do nowoczesnego, zmodernizowanego w 2016 roku, Muzeum Browaru w Żywcu. A może w ciągu roku udałoby się odwiedzić wszystkie polskie browary restauracyjne? Nie będzie to łatwe, bo z każdym rokiem powstają nowe browary, a najwięcej jest właśnie tych niewielkich producentów, którzy sprzedają swoje piwo na miejscu, we własnym barze czy restauracji. Oczywiście piwne podróże mogą dotyczyć dalszych rejonów, a nawet zakładać po prostu dołożenie do każdego wyjazdu jakiegoś piwnego elementu – choćby wizyty w pubie, czy kosztowania lokalnego trunku podczas zagranicznych wojaży. 

Jeśli kochacie nie tylko podróże, ale także piwo i dobrą zabawę, to już teraz zaplanujcie cały rok piwnych imprez i festiwali, na których nie może Was zabraknąć. Warto się zastanowić, gdzie i kiedy odbywają się najlepsze wydarzenia, bo w nowym roku może nie starczyć urlopu na wszystkie piwne imprezy! Niestety w styczniu dokładne daty poszczególnych wydarzeń nie są jeszcze zazwyczja znane, więc nie zawsze można zarezerwować w kalendarzu konkretne dni, jednak większość festiwali odbywa się w podobnych terminach, jak w latach ubiegłych, można być więc w stanie gotowości i sprawdzać co jakiś czas szczegóły na naszej stronie.

Macie swoje pomysły na noworoczne, piwne postanowienia? Może już zrobiliście ich listę? Koniecznie pochwalcie się co się na niej znalazło!