Nietypowe prezenty dla birofila

Święta to nie tylko czas spędzany w gronie najbliższych, ale także prezenty! Jeśli chcecie zaskoczyć i oczarować kogoś, kto kocha piwo, mamy klika nietypowych podpowiedzi prezentowych na ostatnią chwilę.

Poprzednie części naszego prezentowego cyklu zawierały propozycje prezentów dla początkującego piwosza oraz podarunków dla zaawansowanego miłośnika piwa. Jeśli nie znaleźliście dotychczas wśród naszych pomysłów tego idealnego, oto ostatnia szansa – zebraliśmy zupełnie nietypowe rzeczy związane z piwem.

Piwne kosmetyki
Pierwszy punkt na liście nietypowych prezentów dla birofila, to piwne kosmetyki – ich wybór jest spory ponieważ naturalne składniki zawarte w piwie od wieków znane i stosowane są z powiedzeniem w kosmetologii i dobrze wypływa na urodę.

800_800_kosmetyki.png

Dodatkowo zapach piwnego mydła, żelu pod prysznic czy balsamu do ciała idealnie potrafi rozbudzić przed wieczorną imprezą :) Warto pytać o kosmetyki podczas piwnych imprez i festiwali, ponieważ zazwyczaj mają długi termin ważności, jeśli to się nie uda pozostają nam mydlarnie oraz zakupy przez internet, np. Saela lub Łaźnie piwne.

Piwne łaźnie
Kolejnym krokiem piwnej pielęgnacji może być karnet do piwnych łaźni, gdzie można wręcz kąpać się w tym szlachetnym trunku! Piwne kąpiele pojawiają się coraz częściej w ofercie hoteli, zarówno w Polsce, jak i pobliskich Czechach, słynących z wyśmienitego piwa.

800_800_sauna.png

Z piwnych łaźni i zabiegów można skorzystać, m. in. w Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie, Brzeźnie, a także w przygranicznym Pecu pod Sněžkou oraz oczywiście w centrum Pragi :)

Nocleg w browarze
Piwne SPA to jeszcze za mało, a może chcielibyście połączyć korzystanie z łaźni z romantycznym wypadem we dwoje lub zorganizować dłuższą piwną wyprawę? Nie ma sprawy – hotele oferujące piwne łaźnie mają w ofercie także dłuższe pobyty. Coraz częściej możliwy jest też nocleg w browarze.

800_800_browar.png

Niestety nie ma co liczyć na nocleg w fermentowni czy leżakowni, lecz coraz częściej minibrowary stanowią część kompleksów hotelowych. W Polsce mamy do wyboru coraz więcej tego typu obiektów – dla podróżnych preferujących wysoką jakość i komfort proponujemy czterogwiazdkowy hotel Brovarnia w centrum Gdańska, miłośnikom intensywnego życia miejskiego przypadnie do gustu hotel Brovaria na Rynku w Poznaniu, dla miłośników gór i nart Hotel Jamrozowa Polana tuż obok Zieleńca, a dla miłośników zabytków Hotel i browar Jedlinka w Jedlinie Zdroju, można również wybrać się to Pałacu w Żelechowie.

Piwny pamiętnik
Wydaje się Wam, że pamiętnik to coś dla zakochanych nastolatków, a tymczasem wcale nie musi tak być – wystarczy tylko wybrać odpowiedni ;) Zamiast romantycznych randek, wspólnych seansów komedii romantycznych czy spacerów przy zachodzie słońca, birofil może opisywać swoje piwne doświadczenia i eksperymenty.

800_800_notes.png

Notes taki w ramach swojej serii przygotowanej dla pasjonatów różnych dziedzin oferuje firma Moleskine słynąca z wyjątkowej jakości swoich produktów. Moleskine Passion Beer Journal dostępny jest tylko w wersji angielskiej, ale można go kupić w Polsce. Kosztuje około 100 zł.

Piwne prezenty DIY
Ostatnią kategorią nietypowych prezentów są te przygotowane własnoręcznie – dla każdego miłośnika piwa tego typu podarunki będą najcenniejsze, ponieważ darczyńca ma szansę na personalizację i dopasowanie prezentu do gustu i potrzeb obdarowanego, a ich zrobienie wymaga czasu i chęci.

800_800_tablica.png

Najprostszym tego typu prezentem jest korkowa tablica z etykietami lub kapslami – równie dobrze spełni się w tej roli przeszklona ramka lub antyrama, wówczas jednak potrzeba dodatkowego wysiłku, by przykleić piwne akcesoria. Ciekawym pomysłem mogą być podstawki pod piwo wykonane w technice decoupage, np. przy użyciu etykiet z ulubionych piw, trzeba jednak koniecznie pamiętać o zabezpieczeniu ich trwałym lakierem, bo będą narażone na częsty kontakt z wilgocią. Oczywiście w ten sam sposób można ozdobić także większe powierzchnie – np. blat stolika lub drewnianą skrzynkę do przechowywania piwnych zapasów :)

Warto zapoznać się także z pozostałymi artykułami prezentowymi – proponowaliśmy już prezenty dla początkujących miłośników piwa oraz prezenty dla zaawansowanych birofilów.

Rodzaje chmielu stosowane w piwowarstwie

W zależności od odmiany, sposobu chmielenia oraz wykorzystanych ilości, chmiel decyduje o charakterze i aromacie piwa.
Czytaj dalej