Bezalkoholowe? Przynajmniej raz w tygodniu.

Jak często sięgacie po piwo bezalkoholowe? Nigdy? A może kilka razy w tygodniu? Sprawdźcie jak na to pytanie odpowiedzieli uczestnicy naszego badania!

Patrząc na ofertę sklepów i lokali wydaje się, że piwo bezalkoholowe to margines – z wyjątkiem dedykowanych stref w wybranych marketach – zwykle oferta ogranicza się do kilku puszek czy butelek wciśniętych w jakiś ciemny kąt lub pozycji na samym końcu menu. Tak to zazwyczaj wygląda… Tymczasem z naszej ankiety wynika, że

istnieje spora grupa konsumentów, która sięga po piwo bez procentów regularnie – prawie 39% osób powiedziało, że pije je przynajmniej raz w tygodniu lub nawet częściej,

a kolejne 44% przynajmniej raz w miesiącu! I to niezależnie od tego, czy wybierają piwo bezalkoholowe zawsze czy tylko czasami.

bezalkoholowe_(4).png

Co więcej 14% pytanych sięga po piwo bezalkoholowe kilka razy w tygodniu, być może nawet codziennie! Gdyby w grę wchodziło piwo zawierające alkohol taka sytuacja prawdopodobnie rozpatrywana byłaby w kategoriach zachowań ryzykownych ;). Jednak w wypadku piwa bezalkoholowego jest inaczej – można cieszyć się ulubionym smakiem bez ograniczeń, niezależnie od zobowiązań służbowych czy rodzinnych! Piwo bezalkoholowe może nam towarzyszyć wszędzie, także w momentach, w których tradycyjny trunek jest wykluczony. Przerwa w pracy? Proszę bardzo! Szybka regeneracja po treningu? Jasne! Opieka nad dziećmi? Nie ma sprawy! A może potrzeba kierowcy? Oczywiście! Piwo bezalkoholowe pozwala cieszyć się doskonale znanym smakiem w zupełnie nowych sytuacjach!

Lemoniada z piwem – przepisy

Idealnie gasi pragnienie, dostarcza elektrolitów, które szybko wypłukują się z organizmu latem i pomoże zabłysnąć na garden party. Poznaj przepisy na świetnie dobraną parę: lemoniadę i piwo.
Czytaj dalej

Okazuje się, że piwo bez procentów to doskonała alternatywa dla innych napojów – często niezdrowych, słodkich czy nafaszerowanych sztucznymi dodatkami, barwnikami i konserwantami. W wypadku piwa bez alkoholu, powyższe czynniki raczej nie występują, ponieważ piwo powstaje niezmiennie z naturalnych składników, ma niewiele cukru, za to sporo mikro- i makroelementów oraz witamin. Piwo aż w 95% składa się z wody, nie ma się więc co dziwić, że doskonale gasi pragnienie – wskazujecie, że to właśnie ten aspekt, oraz oczywiście smak, są dla Was najważniejsze. Mniejsze znacznie mają w tym wypadku społeczne aspekty picia piwa związane ze spotykaniami ze znajomymi, rozmowami oraz relaksem i fajnym spędzaniem czasu.

bezalkoholowe_badanie.png

Motywacje stojące za wyborem piwa bezalkoholowego są bardzo różne – co ciekawe oczywiste odpowiedzi takie jak prowadzenie samochodu (14%), względy zdrowotne, przyjmowanie leków, ciąża i karmienie (14%) czy niemożność picia alkoholu ze względu na pracę (19%) wcale nie znalazły się na szczycie listy.

Wybieracie piwo bezalkoholowe bo nie chcecie pić alkoholu ze względu na swoje przekonania i zdrowy styl życia, który wybraliście, a także nie potrzebujecie działania alkoholu, żeby się dobrze bawić i zrelaksować.

Płynie z tego jeden wniosek – jeśli kochasz piwo, sięgasz po nie zawsze, gdy to tylko możliwe. Jeśli sytuacja powoduje, że nie możesz sobie pozwolić na alkohol, to wybierasz bezalkoholowe, bo najważniejszy jest smak!

Zobacz co jeszcze powiedziała nasza społeczność o piwach bezalkoholowych:

  1. Piwo bezalkoholowe – smak jest najważniejszy
  2. Lokale nieprzygotowane na milenialsów

 

Badanie „Piwo bezalkoholowe” zostało przeprowadzone w dniach 20 lipca – 12 sierpnia 2018 wśród pełnoletnich fanów profilu Birofilia.org na Facebooku. Formularz pozwalał na jednokrotne wypełnienie ankiety na jednym urządzeniu i był dostępny tylko dla użytkowników skierowanych na stronę przez odpowiedni link. Zabraliśmy łącznie 439 kompletnych wypełnień kwestionariusza.