Olsztyńskie targi piw rzemieślniczychHotel Omega, Sielska 4a, 10-802 Olsztyn

Olsztyńskie Targi Piw Rzemieślniczych przeobraziły się w festiwal, który na stałe zagościł w piwnym kalendarzu Warmii i Mazur!

7-8 września w Olsztynie odbędzie się Olsztyński Festiwal Piw Rzemieślniczych. Piwna impreza ma na celu pokazanie mieszkańcom tego miasta bogatego świata piw kraftowych. Na Plaży Miejskiej nr 3, tuż obok Hotelu Omega, będzie można poznać 20 niewielkich, lokalnych i rzemieślniczych browarników i cydrowników, którzy wystawią ponad 100 piw i cydrów do spróbowania. Wśród nich śmietanka polskiej sceny piwowarskiej i cydrowniczej: Beer Bros, Browar Perun, Browar Kazimierz, Doctor Brew, Browar Kościerzyna, Cydr Smykan, Browar Warmia, BYTÓW Browar Kaszubski, Browar Za Miastem, Browar Rzemieślniczy Rzeka Piwa, Browar De Facto, Spirifer Browar Rzemieślniczy, Browar Incognito i AleBrowar.

Wiecie jak nawarzyć sobie piwa w domu? Organizatorzy  zapraszają na darmowe warsztaty piwne! Miłośnicy piwa i osoby zainteresowane powstawaniem złotego trunku będą miały okazję zobaczyć na scenie jak krok po kroku warzone jest piwo. Piwne pokazy zazwyczaj przyciągają bardzo wiele osób i zdarza się, że stają się początkiem piwowarskiej pasji. Nie zabraknie prelekcji i wykładów dla trochę bardziej wtajemniczonych birofilów, które prowadzone będą przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

Osoby rządne zmagań mogą już teraz zapisać się na beerponga. Oprócz turniejów z piwem w tle na uczestników czekają inne atrakcje. Wiadomo, że po intensywnych zmaganiach, należy uzupełnić zużytą energię, co zapewni strefa foodtracków, w której będzie można spotkać najlepszych przedstawicieli street foodu w Polsce. Fani frytek z batatów, burgerów, pizzy, tortilli, zdrowej żywności, kuchni tex-mex i orientalnej z pewnością znajdą pyszności dla siebie w 12 barach na kółkach.

Na scenie oprócz członków Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PSPD, pojawią się przedstawiciele zaproszonych browarów, którzy będą opowiadać o swojej pracy, pasji i uwarzonych przez siebie piwach. Wieczorami scenę przejmie muzyka - przez dwa dni imprezy odbędą się koncerty, zagrają: Majestic, Mademoiselle Carmel, Lonely Tree Soundsystem oraz Warmiński Rap.

Impreza zaczyna się w piątek o godzinie 15:00 i kończy w sobotę o 3 w nocy. Bilet wstępu kosztuje 10 zł. Na stoisku festiwalowym będzie można zakupić różne piwne gadżety i akcesoria oraz szkło festiwalowe.

28 sierpnia 2018 Birofilia.org