Olsztyńskie targi piw rzemieślniczych

Adres

Zatoka Miła, Olsztyn

https://www.facebook.com/FestiwalPiw/

Data wydarzenia

23 sierpnia, 2019 - 24 sierpnia, 2019

Olsztyńskie Targi Piw Rzemieślniczych przeobraziły się w festiwal, który na stałe zagościł w piwnym kalendarzu Warmii i Mazur!

23-24 sierpnia 2019 w Olsztynie odbędzie się trzecia edycja Olsztyńskiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych. Piwna impreza ma na celu pokazanie mieszkańcom tego miasta bogatego świata piw kraftowych. Nad Zatoką Miłą będzie można poznać kilkanaście niewielkich, lokalnych i rzemieślniczych browarników i cydrowników, którzy wystawią ponad 100 piw i cydrów do spróbowania.

Wśród nich znajdzie się śmietanka polskiej sceny piwowarskiej i cydrowniczej: Browar Zamkowy Cieszyn, Beer Bros, Browar Dwóch Braci, Piwo z Żuka, Browar Perun, Browar Rzemieślniczy Rzeka Piwa, Browar Hopito, BYTÓW Browar Kaszubski, Cydr Smykan, Browar za miastem, Dobry Browar, Green Head i Browar Amber.

Pijana Czapla

Tu można napić się rzemieślniczego piwa i spędzić miło czas na klimatycznym tarasie z widokiem na Łynę. Nie możecie przeoczyć tego miejsca na polskiej mapie piwnej.
Czytaj dalej

Wiecie jak nawarzyć sobie piwa w domu? Organizatorzy zapraszają na darmowe warsztaty piwne! Miłośnicy piwa i osoby zainteresowane powstawaniem złotego trunku będą miały okazję zobaczyć na scenie jak krok po kroku warzone jest piwo. Piwne pokazy zazwyczaj przyciągają bardzo wiele osób i zdarza się, że stają się początkiem piwowarskiej pasji. Nie zabraknie również prelekcji i wykładów dla trochę bardziej wtajemniczonych birofilów.

Osoby rządne rywalizacji mogą już teraz zapisać się na beerponga. Oprócz turniejów z piwem w tle na uczestników czekają inne atrakcje. Wiadomo, że po intensywnych zmaganiach, należy uzupełnić zużytą energię, co zapewni strefa foodtracków, w której będzie można spotkać wybitnych przedstawicieli polskiego street foodu. Fani frytek z batatów, burgerów, pizzy, tortilli, zdrowej żywności, kuchni tex-mex i orientalnej z pewnością znajdą pyszności dla siebie w którymś z 8 barów na kółkach.

Na scenie pojawią się przedstawiciele zaproszonych browarów, którzy będą opowiadać o swojej pracy, pasji i uwarzonych przez siebie piwach. Wieczorami scenę przejmie muzyka – przez dwa dni imprezy odbędą się koncerty, zagrają: Tymon Tymański, Vespa, Sakin OL, Lonely Tree Soundsystem, Mistah Lego. Nowością w tym roku będzie mini-strefa rękodzieła, w której swoje wyroby zaprezentują lokalni artyści i rzemieślnicy.

Impreza zaczyna się w piątek o godzinie 16:00 i kończy w sobotę o północy. Bilet wstępu kosztuje 10 zł. Na stoisku festiwalowym będzie można zakupić różne piwne gadżety i akcesoria oraz szkło festiwalowe. Organizatorem wydarzenia jest Green Hops.