Olsztyńskie targi piw rzemieślniczychHotel Omega, Sielska 4a, 10-802 Olsztyn

Zapraszamy na pierwsze Olsztyńskie Targi Piw Rzemieślniczych!

W weekend 28-30.07 po raz pierwszy w Olsztynie odbędzie się piwna impreza, która ma na celu pokazanie mieszkańcom tego miasta bogatego świata piw rzemieślniczych. Tuż przy Plaży Miejskiej, na terenie Hotelu Omega, będzie można poznać 20 niewielkich browarów lokalnych i rzemieślniczych, które wystawią ponad 100 piw do spróbowania. Wystawcy, którzy zapowiedzieli się na targach to browary: Ignis, Komitet, Golem, Raduga, Amber, Doctor Brew, Rebelia, Nepomucen, Gryf, Spółdzielczy, Beer Bros, Piwo Warownia, Deer Bear, Warmia, Kadyk, Koreb, Czarna Owca, Łąkomin, Markowy, Dukla, Kazimierz, Hopkins oraz rodzynek - Slow Flow Group z cydrem.

Wiecie jak nawarzyć sobie piwa w domu? Organizatorzy  zapraszają na darmowe warsztaty piwne. Miłośnicy piwa i osoby zainteresowane powstawaniem złotego trunku będą mieli okazję zobaczyć na scenie jak krok po kroku warzone jest piwo. Piwne pokazy zazwyczaj przyciągają bardzo wiele osób i zdarza się, że stają się początkiem piwowarskiej pasji. Nie zabraknie prelekcji i wykładów dla trochę bardziej wtajemniczonych birofilów, które prowadzone będą przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

Na scenie oprócz członków Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PSPD, pojawią się przedstawiciele zaproszonych browarów, którzy będą opowiadać o swojej pracy, pasji i uwarzonych przez nich piwach. Wieczorami scenę przejmie muzyka, w każdy dzień Targów odbędą się koncerty, w piątek grupy Bezjahzgh, w sobotę zespołu Warmiński Rap i Vshood z Karoliną Czarnecką, a w niedzielę na zakończenie imprezy wystąpi Akademia. Dodatkowymi atrakcjami będzie bieg HOPKINS PIWNA MILA (sobota) oraz turniej IGNIS BEER PONG.

Impreza zaczyna się w piątek o godzinie 17:00 i trwa do północy przez kolejne dwa dni Targów, w niedzielę zakończy się o 18:00. Bilet jednodniowy kosztuje 8 zł a karnet na 3 dni 16 zł.

23 lipca 2017 Birofilia.org