Pijana CzaplaPijana Czapla, ul. Górna 1, 11-041 Olsztyn

Tu można napić się rzemieślniczego piwa i spędzić miło czas na klimatycznym tarasie z widokiem na Łynę. Nie możecie przeoczyć tego miejsca na polskiej mapie piwnej.

Pijana Czapla to pierwsze takie miejsce w Olsztynie, gdzie można napić się rzemieślniczego piwa, głównie z polskich, niewielkich browarów. Spora część serwowanych tu trunków to swojego rodzaju sensacja w tej części kraju, jednak od razu przypadła Olsztynianom do gustu, bo beczki rotują i zmieniają się bardzo szybko.

Lokal podzielony jest na dwa pomieszczenia, salę barową oraz pomieszczenie wypoczynkowe dla gości, gdzie znajdują się stoliki i wygodne kanapy. Dodatkowym atutem miejsca jest obszerny, klimatyczny taras znajdujący się nad samą wodą, na którym można się zrelaksować w ciepłe dni i podziwiać piękny widok na rzekę Łynę oraz most Jana. Pijana Czapla znajduje się na obrzeżach Starego Miasta, na tzw. Olsztyńskiej Wenecji przy ul. Górnej 1.

Na kranach najczęściej można znaleźć piwa z lokalnego browaru Kormoran, jednak nie brakuje sztandarowych, krajowych browarów oraz nowości z Polski i zagranicy. Lokal urządzony jest minimalistycznie, na ścianach wiszą oprawione fotografie, pokazujące kolejne etapy remontu i przygotowanie do otwarcia pubu. Widać na nich trud włożony w odnowę miejsca i przystosowanie go do obecnie pełnionej roli.

W Pijanej Czapli odbywają się koncerty, wieczory quizowe, wydarzenia kulturalne, stand-upy, premiery piwne i spotkania piwowarów. Organizowane są cykliczne imprezy, które przyciągają nie tylko miłośników piwa, ale także dobrej zabawy. Wieczorami lokal zapełnia się stałymi bywalcami, w weekend często zaglądają domowi piwowarzy i osoby związane z piwnym rzemiosłem. Warto przyjść na piwo z przyjaciółmi lub pogadać z pracownikami i stałymi bywalcami, bo możemy się tu dowiedzieć wielu ciekawostek od prawdziwych miłośników piwa.

20 października 2017 Birofilia.org