II Elbląski Festiwal Piw Rzemieślniczych

Adres

Al. Grunwaldzka 135, 82-300 Elbląg

https://www.facebook.com/FestiwalPiwRzemieslniczych/

Data wydarzenia

10 maja, 2019 - 11 maja, 2019

Elbląg zadrży w posadach, gdy zostanie oblężony przez miłośników piwa rzemieślniczego. Zapraszamy na II Elbląski Festiwal Piw Rzemieślniczych!

W tym roku po raz drugi Elbląg otworzy swoje wrota dla miłośników piwa rzemieślniczego. Już 10 maja rozpocznie się II Elbląski Festiwal Piw Rzemieślniczych. Wydarzenie będzie trwało 2 dni, otwarcie imprezy nastąpi w piątek o 15:00, więc już po pracy można kierować się do Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, przy ul. Grunwaldzkiej 135 na degustację piw z 15 browarów rzemieślniczych. Nie przejmujcie się obiadem, posilcie się w strefie food trucków, gdzie wybierać będziecie mogli spośród oferty 12 wystawców. Oprócz browarów na wydarzeniu nie zabraknie producentów cydru i miodów pitnych!

Festiwal to nie tylko piwa z polskich browarów rzemieślniczych, na uczestników czekać będą pokazy warzenia piwa na żywo, prelekcje i panele degustacyjne poprowadzone przez piwowarów domowych. Będzie można także posmakować piw leżakowanych w beczkach np. po whisky czy burbonie – stouty i portery nabierają dzięki temu niepowtarzalnego smaku i po prostu warto ich spróbować.

Dni Elbląga

Dni Elbląga to nie tylko huczne powitanie lata, ale także świetna okazja, żeby napić się piwa!
Czytaj dalej

Generalnie, na Elbląskim Festiwalu Piw Rzemieślniczych będzie do przetestowania ponad sto piw w kilkudziesięciu różnych stylach. Do Elbląga przyjedzie także 12 food trucków z różnorodnym i urozmaiconym menu. Będzie można także rozerwać się w strefie gier planszowych. Nowością będzie bieg piwny: I Elbląska Piwna Mila polegająca na przebiegnięciu czterech pętli z obowiązkowym piwem przed każdą z nich. Chętni będą mogli też zmierzyć się z organizatorami w turnieju Beer Ponga!
 
Piątkowy i sobotni wieczór uświetnią zespoły grający muzykę DUB & Reggae. Z Olsztyna przyjedzie Lonely Tree Soundsystem, a z Poznania kapitalna wokalistka Mademoiselle Carmel. Na Elbląskim Festiwalu Piw Rzemieślniczych pojawi się też Kino Mobilne 7D.

Na wydarzenie zostało przygotowane specjalne szkło festiwalowe, organizatorzy ogłosili konkurs na nazwę szklanek. Pokonując silną konkurencję wygrał „Elbik”. Szkło dostępne będzie na terenie festiwalu i właśnie z niego będzie można degustować wyborne piwa przygotowane przez wystawców. Wstęp na II Festiwal Piw Rzemieślniczych w Elblągu jest biletowany, koszt to 10 zł za jeden dzień. Wstęp na panele degustacyjne kosztuje 26 zł (wstęp na festiwal w cenie). Organizatorem wydarzenia jest Green Hops Beer Fest.