Beer Geek MadnessZaklęte Rewiry, Krakowska 100, Wrocław

Wrocławski Beer Geek Madness to niezwykły festiwal przeznaczony dla prawdziwych miłośników dobrego piwa. A to za sprawą finału zorganizowanego w formule piwnego „szwedzkiego stołu”, czyli płacisz za wstęp, a potem pijesz ile chcesz.

Wrocławski Beer Geek Madness to niezwykły festiwal przeznaczony dla prawdziwych miłośników dobrego piwa. A to za sprawą finału zorganizowanego w formule piwnego „szwedzkiego stołu”, czyli płacisz za wstęp, a potem pijesz ile chcesz.

Piąta edycja Beer Geek Madness to prawdziwy piwny zawrót głowy! W ramach festiwalu już od czwartku 30.03 będzie można poczuć piwnego ducha w lokalnych pubach i multitapach: 4Hops, AleBrowar Wrocław, Kontynuacji, Maryncka Piwo i aperitivo, Szynkarnii i Targowej. W lokalach pod motywem przewodnim tegorocznej edycji: North Side, będzie można napić się świetnego rzemieślniczego piwa, pobawić się, pograć oraz skosztować specjalnie na tą okazję przyrządzonych dań i deserów inspirowanych smakami północy.

Najważniejszy jest oczywiście finał imprezy, który tradycyjnie odbędzie się w Zaklętych Rewirach na ul. Krakowskiej 100, i chociaż będzie miał miejsce 1 kwietnia to z pewnością nie jest to żart. Rozpoczęcie imprezy według planu nastąpi o godzinie 18:00, a w jej trakcie możecie przetestować aż 25 polskich browarów i 5 wyjątkowych zagranicznych gości: przedstawicieli Stone Brewing Berlin, Mikkeller HQ  z Danii, Põhjala Brewery z Estoni, Brekeriet oraz Dugges Bryggeri ze Szwecji. To świetna okazja do spróbowania premierowych trunków inspirowanych Północą, będzie można spróbować „polarnika” z browaru Profesja, pachnącego lasem Forest IPA z Browaru Nepomucen czy Braggotu, czyli mieszanki piwa i miodu pitnego.

Absolutna nowość to Craft Roast, czyli wystąpienie Tomasza Kopyry oraz Michała ‘Docenta’ Marandy, którzy będą „grillować” weteranów i debiutantów piwowarskiej sceny rzemieślniczej.

Wrocław 1 kwietnia zamieni się w prawdziwą stolicę miłośników piwa i to na poważnie - wszystkie bilety na imprezę rozeszły się na miesiąc przed rozpoczęciem festiwalu! A sprzedawane były w trzech pakietach:

  • Beer zapewniał nieograniczoną ilość próbek degustacyjnych piwa (100 ml) w trakcie finału imprezy oraz szkło Craft Master One Taster 19,5cl (129 zł);
  • Geek to podobnie jak w poprzednim pakiecie nieograniczone piwo oraz szkło Glencairn Whisky Glass 17,5 cl (149zł)
  • Madness to Bilet Geek powiększony o koszulkę festiwalową (169zł).

Festiwalem towarzyszącym do BGM jest Festiwal Kawy Cafe Crawl, gdzie będzie można dostać idealna kawę inspirowaną motywem przewodnim North Side. W Cafe Crawl bierze udział 11 czołowych kawiarni w mieście - każda festiwalowa kawa to koszt 10zł. Festiwal kawy trwa aż tydzień (24-31.03) i zakończy się wyborem perfekcyjnej kawy oraz uhonorowaniem kawiarni Cafe Crawl 2017.

22 marca 2017 Birofilia.org