Dzień Picia Piwa (National Drink Beer Day)

Adres

Cały świat

https://dev.birofilia.org

Data wydarzenia

28 września, 2023 - 28 września, 2023

Dzień Picia Piwa przypada 28 września. Celem tego nieoficjalnego święta, jak wynika bezpośrednio z jego nazwy, jest…. picie piwa!

Już samo picie piwa jest świętem, szczególnie dla piwowarów i birofilów, tymczasem w tym dniu mamy dodatkowy powód, by celebrować picie najlepszego trunku na świecie i cieszyć się jego smakiem i aromatem..

Jakie są korzenie Dnia Picia Piwa? Nikt tak naprawdę nie wie, kto był pomysłodawcą święta, ale ze względu na to, że piwo to najczęściej spożywany alkohol na świecie i trzeci najpopularniejszy napój – zaraz po wodzie i herbacie, to dodatkowy powód do świętowania zawsze się przyda. Liczby mówią same za siebie – co roku wypija się na świecie 133 miliardy litrów piwa. Samo święto picia piwa pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ale od niedawna zaczęto je obchodzić na całym świecie, ponieważ to świetny pretekst, by spotkać się z przyjaciółmi, wybrać się do pubu lub w domowym zaciszu delektować się smakiem swojego ulubionego piwa.

Co to jest piwo jasne pełne?

Klasyczne piwo jasne pełne pite jest od pokoleń. Czy jasne pełne to styl piwa? Jaki trunek kryje się pod tą nazwą?
Czytaj dalej

Nie wiecie jak świętować Dzień Picia Piwa? Opcji jest naprawdę dużo! Możecie wykorzystać ten dzień na relaks ze swoim ulubionym piwem lub skorzystać z okazji i spróbować czegoś całkiem nowego. Może to także być doskonała okazja, by wyciągnąć jakąś wyjątkową butelkę z piwniczki. A jeśli lubicie towarzystwo, wybierzcie się do ulubionego lokalu i tam razem z przyjaciółmi świętujcie ten dzień wznosząc kufle, szklanki i pokale!

Nie chce się Wam wychodzić z domu? To zróbcie piwną imprezę u siebie! Zaproście swoich znajomych i przyjaciół i urządźcie jesienne beer party na pożegnanie lata! To idealna okazja by zintegrować grono piwnych fanów i wymienić się doświadczeniami. Takie piwne przyjęcie to także sposób na to, by przekształcić zwyczajne spotkanie z przyjaciółmi w fajną zabawę, poszerzanie piwnych horyzontów i odkrywanie nowych smaków. A to zawsze dobry pomysł!

Z setkami nowych i tradycyjnych piwnych stylów, Dzień Picia Piwa to idealna okazja na pierwszorzędną zabawę! Na zdrowie!