Zimowe Beer Party

Znudziły Ci się wyjścia do pubów? Chcesz zorganizować wyjątkową imprezę w domu, gdzie głównym tematem będzie piwo? Beer party to doskonała alternatywa dla nudnych domówek!

Organizacja beer party z rozmachem to nie taka prosta sprawa. Na początek trzeba się zastanowić nad motywami przewodnimi imprezy, oczywiście głównym punktem zabawy jest piwo, ale dodatkowe przemyślane pomysły urozmaicą i zapewnią świetną rozrywkę.

Jeżeli organizujemy piwne przyjęcie jesienią to oczywiście nie może zabraknąć symboli tej pory roku takich jak jesienne owoce, dynie, kolorowe liście, kasztany czy korzenne przyprawy. Przyda się też z pewnością pumpkin ale, nietypowe piwo, które pozwoli delektować się wyjątkowym smakiem i aromatem, a zziębniętym gościom może przypaść do gustu także piwny pącz na ciepło czy grzaniec. Przygotowując się na jesienne beer party musimy koniecznie zaopatrzyć się w rozgrzewające przyprawy korzenne i dużo owoców do dekoracji. Na jesień warto wybrać mniej oczywiste rodzaje trunków – ciemne i bardziej rozgrzewające, takie których smak jest bardziej intensywny, a których głównym zadaniem jest dostarczanie zmysłowych przyjemności, a nie tylko orzeźwienie i gaszenie pragnienia jak ma to miejsce latem. Zima to czas piwnych grzańców, a także mocnych i ciemnych piw o wyraźnie czekoladowych, kawowych, palonych czy owocowych lub korzennych aromatach – trudno się wręcz zdecydować czy sięgnąć po porter bałtycki, stout czy koźlaka. W deszczowe czy mroźne dni stawiamy na ciepłe i pożywne dania, możemy zaserwować wytrawne babeczki z boczkiem czy rozgrzewające chili con carne z piwem. Na stole nie może zabraknąć ostrych sosów, które podkreślą smak potraw i wydobędą ciekawe aromaty piwa. Warto zainwestować w odpowiednie szkło, które będzie pękate u dołu i będzie zwężać się ku górze, co pozwoli lepiej delektować się bogatym bukietem smakowo-aromatycznym i bardziej wymagających piwnych stylów.

Arcyksiążęcy Browar w Żywcu

Historia Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu sięga 1856 roku, gdy za sprawą Arcyksięcia Fryderyka Habsburga wybudowano go na gruntach zwanych Pawlusiem.
Czytaj dalej

Piwne dekoracje i inspiracje to jednak nie wszystko – doskonałym pomysłem na piwne przyjęcie jest panel degustacyjny. Dzięki temu każdy z gości będzie mógł spróbować bardzo wielu różnych piw, zwłaszcza jeśli każdy z gości wybierając się na przyjęcie przyniesie ze sobą kilka różnych butelek piwa, w różnych stylach. Zamiast przelewać całość puszki czy butelki do jednej dużej szklanki warto zadbać o mniejsze naczynia, które pozwolą na spróbowanie większej ilości różnych piw. Optymalna pojemność to 100-150 mililitrów, dzięki czemu z jednej butelki będzie mogło napić się aż 5 osób i nawet jeśli komuś coś nie przypadnie do gustu to tak małą ilość można potraktować jako cenną naukę na przyszłość i drogowskaz podczas dalszych poszukiwań na piwnej mapie smaków i stylów. Taka degustacja może się okazać szczególnie interesująca i pouczająca dla piwnych nowicjuszy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie kraftowego piwa, ponieważ w krótkim czasie będą mogli spróbować wielu różnych smaków. Dobrym pomysłem jest też w tym wypadku uprzednie przygotowanie i wydrukowanie listy piw, tak by każdy z gości mógł zaznaczać które z propozycji najbardziej mu smakowały oraz co charakterystycznego miała w sobie każda z propozycji. Osobiste odczucia związane z poszczególnymi pozycjami na liście mogą być też doskonałym pretekstem do rozmowy – warto zapytać co o danym piwie myślą inni, jakie smaki i aromaty wyczuwają w próbce. Możecie być szczerze zaskoczeni niektórymi odpowiedziami i różnicami jakie odkryjecie wymieniając się uwagami w gronie znajomych.

Piwne przyjęcie to doskonały sposób na to, by przekształcić spotkanie z przyjaciółmi w fajną zabawę, poszerzanie piwnych horyzontów i odkrywanie nowych smaków. A to zawsze dobry pomysł!