LOFT Gdańsk

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/loftpub.gdansk/

Adres

ul. Młyńska 15, 80-846 Gdańsk

LOFT to połączenie multitapu, kawiarni, klubu kulturalnego i kina. Wiele możliwości, jedno miejsce, a to wszystko przy świetnym rzemieślniczym piwie.

LOFT ma już na swoim koncie kilka lat działalności. Lokal to nie tylko idealna przestrzeń dla birofilów, lubiących napić się rzemieślniczego piwa od lokalnych producentów, to także wyśmienita kawiarnia i strefa kultury. Klimatyczne, przestronne miejsce, w którym w dzień można napić się wybornej kawy, parzonej ze specjalnie przygotowanej mieszanki w lokalnej palarni kawy, wieczorem przeistacza się w lokal, gdzie warto wybrać się z przyjaciółmi na piwo. Krafty leją się tutaj z dziewięciu nalewaków, piwne menu uzupełnione jest ogromną ilością trunków w butelkach. Oprócz piwa podawane są fantazyjne napoje i drinki.

LOFT powstał w miejscu dawnego warsztatu ślusarskiego. Industrialny charakter miejsca, od razu nadał nazwę lokalowi i narzucił styl wnętrza. Podobnie, jak w innych multitapach, tak i tutaj znajdziemy cegłę na ścianach, jasne kolory, przestronne pomieszczenia i duże okna. Artystycznym dodatkiem są zdobiące bar i ściany grafiki, wykonane przez absolwentów ASP, które nadając lokalowi twórczy charakter oraz kolorowe siedziska. 

AmberFest

Lubisz piwne przekąski? Najbardziej smakuje Ci polska kuchnia i piwa z lokalnych browarów? AmberFest jest właśnie dla Ciebie!
Czytaj dalej

Co tydzień multitap zamienia się w mini kino, a właściciele otwarci są na wszelkie inicjatywy gości. Pomagają w organizacji wernisaży, słuchowisk i wystaw lokalnych artystów, wspierają grupy teatralne i kabaretowe, zapraszają na spotkania ciekawych ludzi, promują lokalne zespoły muzyczne. Jak sami mówią, LOFT to nie tylko miejsce, a przede wszystkim ludzie. Wiele wydarzeń kulturalnych, festiwali i premier piwnych przyciąga tu całe rzesze miłośników dobrego piwa i stałych bywalców.

Lokal mieści się przy ul. Młyńskiej 15, jest schowany w zacisznym miejscu w okolicach Targu Drzewnego. Warto się tam wybrać by poczuć ducha lokalnego kraftu, porozmawiać z właścicielem lokalu, który chętnie dzieli się swoją wiedzą stojąc za barem i oczywiście skosztować wyśmienitego piwa.

 


Fotograie: LOFT Gdańsk