Konsulat Dobrego Piwa

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/KonsulatDobregoPiwa/

Adres

ul. Gen. Władysława Sikorskiego 12, 81-827 Sopot

Niewielki lokal z duszą, w którym główne skrzypce grają rzemieślnicze piwa wprost z nalewaków.

Konsulat Dobrego Piwa to niewielki, lecz wygodny lokal, w którym rozsmakują się miłośnicy kraftowego piwa. To miejsce idealne na wieczorne pogaduchy z kumplami przy smacznym trunku, na randkę z miłośniczką piwa, czy do zapoznania się z osobami, które dzielą z nami piwną pasję.

Wnętrze lokalu urządzone jest w minimalistycznym, nieprzytłaczającym stylu. Większość ścian jest odkryta eksponując starą cegłę murów, industrialny bar uświetniają chromowane nalewaki, z których jednocześnie można lać 8 różnych piw. W duecie z barem pysznie prezentuje się dobrze zaopatrzona lodówka z piwami butelkowymi. Pub oddzielony jest od części barowej, znajdują się w nim wygodne kanapy i kilka stolików. W chłodne zimowe i jesienne wieczory w kominku wesoło trzaska drewno – zaraz po wejściu można podejść do ognia i rozgrzać zziębnięte dłonie. Latem przed lokalem rozłożony jest obszerny ogródek piwny, w którym pomieści się niemal tyle samo gości, co we wnętrzu.

Browar Lubrow

Szukasz wyjątkowego miejsca na trójmiejskiej mapie piwnej? Browar Lubrow jest idealnym miejscem dla Ciebie nawet, jeśli jesteś tu tylko przejazdem!
Czytaj dalej

Multitap położony jest w górnej części Sopotu przy ul. Sikorskiego 12. Niewielka odległość od stacji SKM i kampusu Uniwersytetu Gdańskiego sprawia, że lokal jest popularny, jednak przychodzą do niego przede wszystkim miłośnicy dobrego piwa, a nie przypadkowi turyści. Dzięki temu Konsulat Dobrego Piwa posiada niezwykły klimat i przyjazną atmosferę sprzyjającą degustacji i zawieraniu piwnych znajomości. Tutaj można wypytać o piwo nie tylko barmana ale także gości, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z zakresu browarnictwa i piwowarstwa domowego.

Odbywają się tutaj wydarzenia związane z kraftowym piwem, niewielka ilość nalewaków, powoduje, że piwo szybko rotuje i często można spodziewać się piwnych premier i nowości. Dwa razy w miesiącu, w co drugą środę, odbywa się barowy quiz, na którym można zabłysnąć piwną wiedzą wśród znajomych. Charyzmatyczny prowadzący, który uwielbia żartować oraz liczne nagrody przyciągają do kolejnych edycji zabawy coraz większe grono uczestników.

W Konsulacie Dobrego Piwa można wypocząć po pracy czy męczącym dniu na uczelni, w świetnym towarzystwie beergeeków, przy starannie wyselekcjonowanym piwie z polskich browarów. A w trakcie dnia warto tu przystanąć i złapać oddech przy przepysznej kawie :)

 

Fotografie: Konsulat Dobrego Piwa