Kandelabry

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/Kandelabry/

Adres

Aleja Jana Pawła II, 81-345 Gdynia

Mulititap, w którym można poczuć morską bryzę znad Bałtyku.

Po popołudniowym wylegiwaniu się na piasku wystarczy przejść kilka kroków, by znaleźć się w świetnym pubie. Kandelabry przy Al. Jana Pawła II 9 znajdują się 150 m od Gdyńskiej Mariny i 300 m od plaży. Doskonała lokalizacja powoduje, że miłośnicy piwa podczas urlopów nie mają problemu z trafieniem, a stali bywalcy w okresie letnim mogą poznać nowe osoby, które podzielają ich pasję do rzemieślniczego piwa.

Budynek multitapu utrzymany jest w typowym nadmorskim stylu. Drewniany, jednopiętrowy lokal wita od progu pięknym tarasem, na którym najmilej jest wieczorem, gdy oświetlenie przywodzi na myśl klimat śródziemnomorskich kurortów. Zaraz po wejściu do Kandelabrów widać aktualną ofertę piw rzemieślniczych, głównie od lokalnych browarów. Długi bar zaprasza, by przysiąść, odpocząć i porozmawiać z innymi gośćmi, obsługą i managerem, który uwielbia dzielić się nowinkami i opowieściami ze świata piwa.

Morze Piwa

Nowy pub w Gdyni może zalać nas falą piwa. Morze Piwa, bo tak się on nazywa rozpoczął swoją działalność jesienią 2016, a już zyskał wielu fanów i...
Czytaj dalej

Kolorowa tablica za barem kusi piwem, które leje się z 15 nalewaków, a ofertę uzupełnia 180 rodzajów piw butelkowanych, które ustawione są na obszernych półkach i w lodówkach w głębi lokalu. Wnętrze utrzymane jest w minimalistycznym stylu z domieszką eko designu. Ciekawostką jest dedykowane, dostępne tylko w Kandelarach piwo pod nazwą Kablove. Pierwsze piwo firmowe Kandelabrów to był lager uwarzony przez Browar Staropolski, obecnie dostępne pod tą nazwą jest piwo pszeniczne.

Oprócz degustacji świetnych trunków można tutaj porządnie zjeść. Szeroka karta dań to głównie dania polskie i amerykańskie. Raz w miesiącu przedstawiany jest nowy burger, komponowany z sezonowych warzyw i dodatków. Na miejscu tworzony jest autorski sos BBQ na bazie whisky.

Do Kandelabrów warto zajrzeć z grupą przyjaciół, przy świetnym piwie można zagrać w planszówki, dostępne są również piłkarzyki, a kibice z pewnością ucieszą się z transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych na 3 telewizorach. W multipubie odbywają się imprezy związane z piwnym światem oraz koncerty, pokazy i potańcówki.

 

Fotografie: Kandelabry