Browar CzenstochoviA

Status

Funkcjonuje

http://www.czenstochovia.pl

Adres

ul. Janusza Korczaka 14, 42-200 Częstochowa

To niezwykłe miejsce na piwnej mapie Polski. Tutaj można napić się pysznego, rzemieślniczego piwa i wypocząć w piwnym SPA.

Browar CzenstochoviA to dwupoziomowy lokal, który zaskakuje przyjemnym dla oka wystrojem, wyśmienitymi piwami i regionalnymi daniami w menu. Dolna sala to tzw. Pub Oslo, gdzie można delektować się smakiem piwa i potraw nawiązujących do kuchni żydowskiej, z których część ugotowana jest na bazie piwa. Szef kuchni sprawnie łączy potrawy z trunkiem, a z wysłodzin potrafi stworzyć wyśmienity deser.

Pomieszczenie na piętrze mieści bar, warzelnię, fermentownię i leżakownię. Tuż za barem lśniące miedzą pysznią się dwie kadzie zacierno-warzelnicze. Jednorazowo można przygotować około 150 litrów piwa, czyli ponad 300 kufli. Bar dysponuje trzema nalewakami, w których można znaleźć tylko trunki wyprodukowane na miejscu w browarze. W zależności od pory roku i zapotrzebowania, na kranach można znaleźć Jasne Pils, Pszeniczne, Bursztyn, Miodowe, Porter i Chili Beer – piwo dla prawdziwych miłośników ostrego smaku i złotego trunku. Osoby zaciekawione sposobem produkcji piwa, mogą podejrzeć całą instalację zza szyby.

Piwne SPA

Podbija serca pań i zaskakuje panów! Świetnie działa na ciało i umysł, a udział w piwnej ceremonii jest idealnym pomysłem na prezent dla miłośnika piwa!
Czytaj dalej

CzenstochoviA to nie tylko rzemieślniczy browar, ale także restauracja, hotel i SPA. Relaksacyjna część hotelu jest wyjątkowa, bo zapewnia odpoczynek i odprężenie w piwnych łaźniach. Rytuał Łaźni Piwnych polega na odpoczynku w Sali relaksacyjnej, gdzie można do woli spędzać czas w saunie suchej i parowej lub leżąc na cedrowym leżaku korzystać z mikroklimatu groty solnej. Drugim etapem zabiegu jest kąpiel w drewnianej bali, w ingrediencjach, z których warzy się piwo. Niezwykle aromatyczna kąpiel z odpowiednio dobraną temperaturą zawiera chmiel, słód i drożdże. Na koniec warto wypocząć na leżaku, owinąć ciało w ciepły koc i słuchając relaksującej, spokojnej muzyki napić się złotego trunku.

Łaźnie Piwne polecane są osobom, które cierpią na bezsenność, są zestresowane, ich skóra nie jest w najlepszej kondycji. Piwna kąpiel łagodzi dolegliwości skórne, bóle reumatyczne, poprawia ogólną kondycję skóry, wspomaga mikrokrążenie, wygładza i ujędrnia ciało, a przede wszystkim daje chwilę wytchnienia, odpręża i oczyszcza umysł z nadmiaru myśli.

CzenstochoviA to idealne miejsce dla miłośników piwa, którzy przy okazji delektowania się złotym trunkiem marzą o prawdziwym relaksie!


fotografie: Browar CzenstochoviA