Żywiec Jasne Lekkie w butelkach zwrotnych

Wiosną browary prześcigają się we wprowadzaniu interesujących nowości i premierowych propozycji. Żywiec Jasne Lekkie wchodzi w sezon 2023 z przytupem - w ofercie pojawiły się aż 4 innowacyjne warianty, a cała linia zyskała bardziej ekologiczne opakowania!

Zazieleniły się wreszcie rośliny po zimie i tak samo zazieleniły się butelki piwa Żywiec Jasne Lekkie! Od kwietnia 2023 wszystkie warianty tego piwa dostępne są w zielonych butelkach zwrotnych z nowymi, papierowymi etykietami, co związane jest z unifikacją wszystkich produktów marki Żywiec na rynku. Przezroczyste butelki z plastikowymi etykietami przeszły do historii zastąpione rozwiązaniem znacznie bardziej zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska. Butelka zwrotna to najbardziej ekologiczne opakowanie, a jego ślad węglowy jest aż pięciokrotnie mniejszy niż butelki bezzwrotnej, więc zmiana opakowań dla wszystkich wariantów Żywca Jasnego Lekkiego to znaczący krok w stronę czystego otoczenia! Dodatkowo nowe, zielone butelki jeszcze bardziej podkreślają jak świeży, lekki i orzeźwiający jest napój zamknięty w środku.

Dla miłośników Żywca Jasnego Lekkiego najważniejsze są jednak nowe smaki, których w tym sezonie będzie aż 4!
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy pokochali wolność i orzeźwienie jakie dają piwa bezalkoholowe w ofercie pojawiły się nowe, ciekawe smaki 0,0%. Warto wspomnieć, że tylko w ubiegłym roku ten segment rynku zwiększył się aż o 11%1! Młodzi dorośli nie chcą narzucać sobie ograniczeń związanych z konsumpcją alkoholu, a dla wielu ludzi dbających o sylwetkę takie piwo to rozsądny wybór ze względu na niższą kaloryczność. Stąd pojawia się oczekiwanie coraz większej różnorodności nie tylko wśród piw alkoholowych, ale też tych bez procentów. Zwłaszcza, że grupa młodych konsumentów piwa chętnie eksperymentuje, więc bogata i różnorodna oferta piw bezalkoholowych doskonale trafia w ich gust i potrzeby. W tym sezonie Żywiec postawił na owocowe połączenia z nietypowymi dodatkami orzeszków coli, jagód acai oraz imbiru. Na sklepowych półkach już możecie znaleźć Żywiec Limonż z nutą Cola 0,0%, Żywiec Grejpfruż z nutą Acai 0,0%, Żywiec Tropikaż z nutą Imbiru 0,0%, a w sieci sklepów Żabka dodatkowo po Żywiec Pomelonż z Cytrusami 0,0%.

Żywiec Jasne Lekkie pojawiło się na rynku wiosną 2021 roku i świetnie odnalazło się na konkurencyjnym rynku piwa tworząc nową kategorię, która znalazła swoich stałych odbiorców podczas wakacji, majówek, imprez i spotkań ze znajomymi. Niskoalkoholowe i bardzo orzeźwiające piwo znalazło swoich fanów, przede wszystkim wśród młodszych grup konsumentów dla których zawartość alkoholu nie jest ważnym kryterium wyboru piwa, bo liczy się przede wszystkim smak i aromat.2 Żywiec Jasne Lekkie zadebiutowało oferując konsumentom po raz pierwszy sesyjnego, orzeźwiającego lagera – delikatniejszego, łagodniejszego, mniej goryczkowego i o obniżonej względem tradycyjnych wersji zawartości alkoholu na poziomie 4,5%. Na fali sukcesu w kolejnym roku do lagera dołączyły nowe warianty dostępne do dziś, w tym piwo bezalkoholowe 0,0% oraz smaki łączące to lekkie piwo z owocowymi aromatami. Obecnie nie sposób wyobrazić sobie lato bez Żywca Jasnego Lekkiego Limonż z nutą limonki, Żywca Jasnego Lekkiego Oranż kuszącego pomarańczą czy Żywca Jasnego Lekkiego Melonż z dodatkiem melona!

A Wy które Jasne Lekkie wybieracie najchętniej?

1. Dane Grupy Żywiec S.A. za NielsenIQ
2. Wyniki badań piwoszy i ich preferencji Birofilia.org w latach 2020, 2021 oraz 2022.