Żywiec Jasne Lekkie 4,5%

Lekko na lato! Nowy, sesyjny lager Żywiec Jasne Lekkie 4,5% - orzeźwiające piwo o czystym profilu smakowym, mniejszej zawartości alkoholu i obniżonej gorycze.

Fani piwa nieustannie poszukują piwa idealnego, a browary dwoją się i troją, by dostosować się do ich wymagań. W tym sezonie wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom marka Żywiec zaprezentowała łagodnego, sesyjnego lagera – Żywiec Jasne Lekkie 4,5%. Dotychczas ta kategoria była u nas praktycznie nieznana, chociaż w innych krajach na sklepowych półkach można znaleźć lekkie piwa. Nowe piwo od Żywca łączy dwa duże piwne trendy – obniżanie zawartości alkoholu oraz poziomu goryczki.

500_zywiec_jasane_lekkie.png

Stopniowe zmniejszanie zawartości alkoholu w piwach następuje od lat, bo tego właśnie chcą konsumenci – amatorów mocnych piw jest coraz mniej, a coraz więcej osób sięga po wersje bezalkoholowe i niskoalkoholowe. W ostatnich latach trend ten zauważalnie przyspieszył, w czym duży udział mają najmłodsze pokolenia konsumentów, dla których alkohol nie stanowi istotnego czynnika podczas dokonywania wyboru przy sklepowej półce. Dodatkowo oferta piw bez procentów jest coraz bogatsza, więc osoby takie mają teraz znacznie większy wybór niż jeszcze kilka lat temu.

Obniżanie poziomu goryczki to trend, który powrócił po kilku latach przerwy, podczas których królowała piwna rewolucja. Jej znakiem rozpoznawczym były mocno nachmielone piwa w stylu IPA, a wielu piwoszy na jakiś czas zatopiło się w świecie pełnym goryczki, gdzie chmiel jest najważniejszy. Jednak po etapie fascynacji intensywną goryczką i aromatem oraz coraz bardziej ekstremalnych chmielowych eksperymentów często następuje przesyt i powrót do dobrze znanego lagera. Dla części piwoszy nowy wariant Żywca może być po prostu miłą alternatywą dla chmielowych ekstremów na co dzień. Istnieje też spora grupa piwoszy, którzy nigdy nie dali się porwać ekstremalnie goryczkowym doświadczeniom – do tego grona szczególnie często zaliczają się panie, dla których delikatny Żywiec Jasne Lekkie 4,5% może stać się idealnym wyborem w upalne dni.

Strefa Zero

Nie masz czasu czytać etykiet w poszukiwaniu piwa bez procentów? Strefa Zero, czyli specjalnie oznaczone lodówki i półki zawierające piwo całkowicie pozbawione alkoholu, ułatwią Ci codzienne zakupy.
Czytaj dalej

Nowe piwo wymagało wyjątkowego opakowania – w ten sposób na sklepowych półkach pojawiła się smukła, przezroczysta butelka o pojemności 400 ml opatrzona minimalistyczną, przezroczystą etykietą! To pierwsze piwo w takim opakowaniu na naszym rynku! Nic więc dziwnego, że zwraca uwagę podczas zakupów. Dzięki filtrowaniu na zimno piwo znajdujące się w przezroczystej butelce jest idealnie przejrzyste i klarowne, wspaniała złota barwa to zasługa słodu jęczmiennego, a specjalne szczepy drożdży odpowiadają za czysty, lagerowy profil. Niemieckie i amerykańskie chmiele cytrusowe dopełniają smak i aromat tego piwa, a niewielka goryczka doskonale łączy się ze słodowymi nutami. Nic dodać, nic ująć!

Dzięki wyjątkowej delikatności i łagodności Żywiec Jasne Lekkie 4,5% ma szansę przypaść do gustu nowym grupom konsumentów, którzy dotychczas wybierali inne trunki poszukując orzeźwienia w gorące, letnie dni.

Widzieliście już nowe butelki w sklepach? Daliście się skusić na Żywiec Jasne Lekkie?