Namysłów Ciemne Typu Irlandzkiego

700 lat tradycji zaklęte w wyjątkowe piwo z jednego z najbardziej niezwykłych i najstarszych browarów na świecie. Poznajcie Namysłów Ciemne Typu Irlandzkiego w stylu Red Irish Ale!

Ten piwny styl ma swoich zagorzałych zwolenników, chociaż w niczym nie przypomina jasnego pełnego, które przychodzi na myśl większości ludzi na dźwięk słowa „piwo” – w Red Irish Ale wszystko jest na opak! Kolor zamiast złotego jest brązowy, a jego najbardziej charakterystycznym elementem są czerwone refleksy, widoczne szczególnie pod światło. W smaku zamiast intensywnej goryczki mamy równowagę pomiędzy nutami słodowymi a chmielowymi, a piwo dzięki temu jest delikatne, zbilansowane i bardzo sesyjne. A na dodatek można cieszyć się wyjątkowymi aromatami znanymi z ciemnych piw, jednak bez charakterystycznej dla nich mocy, przesadnej intensywności oraz dużej zawartości alkoholu. Dodatkowym atutem tego piwa jest jego piękny wygląd – nalane do szklanki prezentuje się naprawdę piękne, przykryte grubą czapą trwałej, lekko beżowej piany, która kontrastuje z ciemnym trunkiem o rubinowych refleksach.

500_namyslow_ciemne.png

Nie każdy lubi stouta, posmaki palone czy dymione – Namysłów Ciemne Typu Irlandzkiego to gratka dla piwoszy, którzy na co dzień najchętniej sięgają po piwa jasne, ponieważ łączy to, co najwspanialsze w piwach ciemnych – aromaty i nuty smakowe biszkoptów, tostów, toffi, karmelu, kawy, czekolady oraz suszonych owoców i rodzynek, z dużą sesyjnością i po prostu przyjemnością picia. Chęć sięgnięcia po kolejną butelkę jest nierozwalanie wpisana w charakterystykę tego piwa!

Co to są otwarte kadzie?

Otwarte kadzie fermentacyjne niegdyś znajdowały się w każdym browarze, a dziś stanowią rzadkość, zastąpione masowo przez tanki ze stali nierdzewnej. Czym są otwarte kadzie i dlaczego piwowarzy...
Czytaj dalej

Namysłów Ciemne Typu Irlandzkiego jest mocno słodowe, kremowe, pełne i treściowe, ale nie ciężkie, całość dopełnia idealnie równoważąca tę słodycz, łagodna goryczka. Piwo powstaje aż z 5 słodów: pilzneńskiego, melanoidowego, czekoladowego ciemnego, karmelowego i monachijskiego, dzięki którym możliwe było uzyskanie odpowiedniego koloru z nutami czerwieni oraz zbilansowanego, łagodnego smaku. Jest to piwo górnej fermentacji, które powstaje bez pośpiechu w otwartych kadziach w Browaru w Namysłowie, pod czujnym okiem tutejszych piwowarów.

Namysłów Ciemne Typu Irlandzkiego to piwo niezwykłe – z jednej strony to ukłon w stronę miłośników ciemnych piw, ponieważ dzięki zawartości alkoholu na poziomie 4,7% można po nie sięgać nie tylko w długie, zimowe wieczory, ale przez cały rok. Z drugiej strony jest to także doskonała propozycja dla tych piwoszy, którą chcą rozszerzyć swoje piwne horyzonty, ale jednocześnie stouty i portery to dla nich już krok za daleko. Irish Red Ale to doskonały styl na początek przygody z piwami rzemieślniczymi ponieważ jego charakterystyka mocno się różni od popularnych lagerów, a jednocześnie piwo jest doskonale zbilansowane i po prostu smaczne. Można sięgnąć po nie bez szczególnej celebracji ani wyjątkowej oprawy i po prostu wypić je dla przyjemności.

Namysłów Ciemne Typu Irlandzkiego to unikalne piwo na naszym rynku i mając okazję zdecydowanie warto go spróbować, zarówno latem jak i zimą. Smacznego!