Jubileuszowy Namysłów na 700 lat

Browar w Namysłowie świętuje jubileusz 700-lecia. Z tej okazji powstała limitowana edycja piwa, która podkreśla wyjątkową rangę tego wydarzenia.

Browar w Namysłowie to jeden z najstarszych browarów nie tylko w Polsce, ale i w Europie. 700 lat historii i piwowarskich tradycji połączonych z jednym, konkretnym miejscem na mapie, to ewenement na skalę światową, zwłaszcza w połączeniu z tradycyjnymi metodami warzenia, które nadal są tutaj praktykowane. To co się nie zmieniło mimo upływu wieków, to oczywiście fermentacja w otwartych kadziach, tak charakterystyczna dla browaru w Namysłowie, przeprowadzana bez pośpiechu, naturalnie i we właściwym rytmie, zgodnie z najlepszymi piwowarskimi tradycjami tego miejsca. To dlatego sięgając po nie można mieć pewność, że nas nie rozczaruje.

700_namyslow_700_lat.png

Każdy kto go spróbował wie, że piwo z Namysłowa smakuje wyjątkowo, a teraz miłośnicy tego trunku mają dodatkowy powód do radości, bo na sklepowych półkach zagościła jedyna w swoim rodzaju, limitowana edycja piwa jubileuszowego. To jeden z wielu prezentów, który browar w Namysłowie przygotował dla swoich pracowników, klientów i wielbicieli z okazji swojego jubileuszu. Jest to o tyle ważna wiadomość, że jest to zupełnie nowy trunek, przygotowany specjalnie, by uczcić tę wyjątkową okazję i świętować razem z namysłowskim browarem jego siedemsetne urodziny.

Co to są otwarte kadzie?

Otwarte kadzie fermentacyjne niegdyś znajdowały się w każdym browarze, a dziś stanowią rzadkość, zastąpione masowo przez tanki ze stali nierdzewnej. Czym są otwarte kadzie i dlaczego piwowarzy...
Czytaj dalej

Jubileuszowe piwo to znacznie więcej niż Namysłowski Pils z okazjonalną etykietą – na tę wyjątkową okazję tutejsi piwowarzy przygotowali zupełnie nową recepturę, która pozwoli docenić ich kunszt oraz możliwości, jakie daje praktykowana tutaj metoda produkcji piwa w otwartych kadziach, niezmienna od wieków. Jubileuszowe piwo z Namysłowa łączy to, co najlepsze z tradycji i nowoczesności – otwarte kadzie, będące charakterystycznym elementem tego browaru, zostały tym razem wykorzystane do stworzenia klasycznego piwa z nowofalowym akcentem. Jubileuszowy trunek z Namysłowa powstał z wykorzystaniem technologii double dry hopping, czyli podwójnego chmielenia na zimno, która w ostatnich latach stanowi jeden z najważniejszych trendów na rynku piwa. Oznacza to dodawanie chmielu do piwa nie tylko podczas gotowania brzeczki, ale także na późniejszych etapach, podczas fermentacji i leżakowania. W ten sposób powstaje trunek, który zachwyca ogromem chmielowego aromatu, jednak nie zwala z nóg przesadną goryczką. Dzięki temu piwo jubileuszowe z Namysłowa po prostu przyjemnie się pije. Aż chce się sięgnąć po kolejne! I można, ponieważ zawartość alkoholu została obniżona do 5,5%. Piwo ma głęboką bursztynową barwę, nieco ciemniejszą niż pils i puszystą białą pianę, więc w szklance czy kuflu prezentować się będzie wspaniale.

Jubileuszowa edycja piwa z Namysłowa to edycja limitowana, dostępna tyko na czas obchodów 700-lecia – miłośnicy piwa muszą się naprawdę spieszyć, by mieć szansę go spróbować. Jest dostępna w sprzedaży w brązowych butelkach o pojemności 500 ml w sklepach sieci Lidl.