Wrocławska FetaCzasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1/3, 51-621 Wrocław

Już na początku marca odbędzie się kolejna edycja wspaniałego wydarzenia – czeka nas „Wrocławska Feta”, czyli II edycja Wrocławskiego Festiwalu Piwa, Wina i Sera.

Ten wyjątkowy festiwal połączy trzy niezwykłe kultury smaku i aromatu, które spotkają się w gościnnych murach hali starej Zajezdni Tramwajowej Dąbie. Na dwa dni (od 7 do 8 marca 2020) w jednym miejscu połączą się piwowarstwo, winiarstwo i serowarstwo, by pokazać to, co mają najlepszego oraz zaprezentować swoją wyjątkowość.

Podczas Festiwalu przybliżona zostanie tradycja i historia browarnictwa, ale także najlepsze wina regionalne i najsmaczniejsze sery rzemieślnicze. Wydarzeniu towarzyszyć będą panele dyskusyjne, warsztaty oraz foodpairing.

Krzysztof Klimaszewski zdradzi sekretne sposoby na zaskakujące, smaczne i łatwe do przygotowania w domowym zaciszu przekąski do piwa, takie jak chipsy ze skóry z kurczaka z wędzoną papryka czy chipsy z jarmużu z przyprawą togarashi. W sobotę wieczorem Tomasz Kopyra, ekspert branży piwowarskiej, członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, poprowadzi prelekcję: "Jak docenić piwa?" o tym jak pić, a właściwie degustować, żeby nie zepsuć sobie wrażeń. W niedzielę odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego będzie można spróbować pięciu piw starannie wyselekcjonowanych przez chłopaków z Piwnego Klubu. Degustacja odbędzie się na scenie i będzie poprzedzona krótkim wprowadzeniem Pawła z Piwnego Klubu na temat rynku piwa w Polsce i w Europie.

Na Wrocławskiej Fecie gościć będą między innymi Restauracja Złoty Pies z wrocławskiego Rynku, gdzie piwa są warzone na miejscu, według autorskich receptur głównego piwowara. W gronie Wystawców pojawią się także Browar Cześć Brat, Browar Piwo z Żuka, Browar Moczybroda, Browar Stu Mostów.

Festiwal rozpocznie się w sobotę 7 marca o 12 i potrwa do 22, a w niedzielę festiwal będzie można odwiedzić między 12 a 18. Wstęp na to wydarzenie kosztuje 10 zł. Organizatorem wydarzenia jest Feta - Festiwal Piwa, Wina i Sera.

26 lutego 2020 Birofilia.org