Wrocławska FetaCzasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1/3, 51-621 Wrocław

Już pod koniec marca odbędzie się nowe wydarzenia na piwnej mapie Polski – „Wrocławska Feta”, czyli premierowa edycja Wrocławskiego Festiwalu Piwa, Wina i Sera.

Ten wyjątkowy festiwal połączy trzy niezwykłe kultury smaku i aromatu, które spotkają się w gościnnych murach hali starej Zajezdni Tramwajowej Dąbie. Na trzy dni (od 29 do 31 marca) w jednym miejscu połączą się piwowarstwo, winiarstwo i serowarstwo, by pokazać to, co mają najlepszego i zaprezentować swoją historię.

Podczas Festiwalu przybliżona zostanie tradycja i historia browarnictwa, ale także najlepsze wina regionalne i najsmaczniejsze sery rzemieślnicze. Festiwal, poza formą sprzedażową, połączy siły kilku inicjatyw, jak na przykład Stowarzyszenia Winnic Dolnośląskich, czy Stowarzyszenia Serowarów Farmerskich i Zagrodowych. Wydarzeniu towarzyszyć będą panele dyskusyjne, warsztaty oraz foodpairing. 

Na Wrocławskiej Fecie gościć będą między innymi Restauracja Złoty Pies z wrocławskiego Rynku, gdzie piwa są warzone na miejscu, według autorskich receptur głównego piwowara. W gronie Wystawców pojawią się także Browar Cztery Ściany, Browar PINTA i Browar PERUN.

Prosto z Gdańska przyjedzie na Festiwal Feta Łukasz Matusik – pasjonat, znawca tematyki piwnej, autor jednego z najpopularniejszych w Polsce blogów piwnych - Piwolucja.pl, który poprowadzi w sobotę panel o polskim krafcie i piwnej rewolucji. W sobotni wieczór o godzinie 20:00 festiwalową scenę przejmie wrocławski zespół Wszem Wobec, by zapewnić wszystkim wspaniałą zabawę.

Ciekawostką jest to, że w tym samym czasie na Zajezdni Dąbie będą odbywać się największe na Dolnym Śląsku Targi Mody Fashion Meeting oraz najstarszy wrocławski Festiwal Food Trucków – Wrocławscy Ulicożercy, który każdorazowo przyciąga ogromne rzesze fanów.

Festiwal rozpocznie się w piątek 29 marca o godzinie 17 i potrwa do 22. W sobotę festiwal będzie można odwiedzić między 11 a 22, a w niedzielę między 11 a 18. Wstęp na to wyjątkowe wydarzenie jest wolny.

25 marca 2019 Birofilia.org