Szczecińska Giełda Birofiliów

Adres

ul. Partyzantów 2, 70-222 Szczecin

Data wydarzenia

2 czerwca, 2018 - 2 czerwca, 2018

Wymiana dubli, rozmowy w świetnym towarzystwie i spotkania pasjonatów z całej Polski, to wszystko na III Szczecińskiej Giełdzie Birofiliów.

III Szczecińska Giełda Birofiliów organizowana jest przez Zachodniopomorski Klub Birofilów i odbędzie się 2 czerwca w Nowym Browarze w Szczecinie. Od 7:00 do 13:00 lokal przy ul. Partyzantów 2 zamieni się w tętniąca życiem giełdę, na której swój udział zapowiedziało ponad 50 kolekcjonerów. Ogromna ilość kapsli, butelek, etykiet, podkładek, szkła i innych birofiliów związanych ze światem piwa i browarnictwem zostanie rozłożone na obszernych stolikach. Uczestnicy przyjeżdżają na wydarzenie nie tylko, by wymienić część swojej kolekcji, najczęściej tzw. duble, czyli powtarzające się gadżety, ale także obejrzeć zbiory kolegów czy wyszukać prawdziwego birofilistycznego białego kruka. Dla jednych niepotrzebne rzeczy dla innych mogą być  prawdziwymi unikatami na skalę polską, a nawet światową. Bogata piwowarska tradycja Pomorza zachęca do odkrywania historii starych akcesoriów piwnych i wzbudza chęć posiadania ich w swojej kolekcji.

Free Blues Club Szczecin

Jeden z najlepszych i najstarszych muzycznych klubów na mapie Szczecina otwiera swe drzwi nie tylko dla miłośników dobrej muzyki ale także świetnego piwa!
Czytaj dalej

Na Giełdę z Dworca Głównego najlepiej dostać się tramwajem linii nr 3. Tramwaj odjeżdża z przystanku przed głównym wejście do dworca, należy wysiąść na przystanku Brama Portowa. Drugą opcją dojazdu MPK jest autobus linii 61. Giełda oddalona jest o niecały kilometr od dworca, więc osoby, które nie mają dużego bagażu mogą z powodzeniem udać się na nią spacerem.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, można jeszcze rezerwować stoliki w cenie 5 zł. Na terenie giełdy do nabycia będą kapsle i otwieracze przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Kolekcjonerzy wraz z rezerwacją stolika dostaną podkładkę pod piwo w prezencie.