Free Blues Club Szczecin

Status

Funkcjonuje

http://www.freebluesclub.pl/

Adres

ul. Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

Jeden z najlepszych i najstarszych muzycznych klubów na mapie Szczecina otwiera swe drzwi nie tylko dla miłośników dobrej muzyki ale także świetnego piwa!

Free Blues Club to prawdziwie bluesujące miejsce na muzycznej mapie Polski. Lokal przy ul. Powstańców Wielkopolskich 20 w Szczecinie od lat wierny jest swoim, już 25-letnim założeniom, czyli muzyce granej na żywo, koncertom gwiazd polskich i zagranicznych oraz cotygodniowym seansom wspólnego muzykowania. Środowe Jam Session Night to prawdziwe muzyczne szaleństwo – każdy może zabrać ze sobą swój instrument i jeśli tylko czuje w swoim sercu bluesa, jazz, funky czy soul, może wkroczyć na scenę i zagrać to, co gra mu w duszy.

Lokal utrzymany jest w prawdziwie muzycznym stylu, składa się z dwóch pomieszczeń: głównej sali koncertowej, gdzie na co dzień ustawione są stoliki i wygodne siedzenia, która zamienia się w obszerną przestrzeń koncertów oraz pomieszczenia nazywanego Mashroom ze względu na jego nietypowy kształt przypominający grzybka, gdzie na mniejszej scenie odbywają się przeglądy młodych artystów. Bar stanowi prawdziwą perełkę – od frontu pojawia się motyw czerwonych płomieni, natomiast nad blatem wiszą niezwykłe gitary, znajdziemy tam fikuśne elektryczne wersje tego instrumentu, jak również gitary basowe i akustyczne. Na ścianach wiszą fotografie z koncertów, cały klub utrzymany jest w dosyć ciemnej, klimatycznej kolorystyce z przewagą czerwieni i ciemnego drewna. W lokalu jest sporo przestrzeni, jednak wieczorami zapełnia się on po brzegi, szczególnie w piątki i soboty, kiedy odbywają się koncerty. Z głośników zawsze sączy się tu oczywiście stylowa muzyka, a dodatkowo we wtorek i w czwartek można przyjść na partyjkę brydża czy darta przy piwie. Z nalewaków leją się dwa piwa, a w butelkach można znaleźć Specjalności Żywca oraz piwa regionalne np. Brackie, Królewskie czy piwo belgijskie.

Free Blues Club to niezwykłe miejsce spotkań przeznaczone dla miłośników dobrego piwa oraz dobrej muzyki – to także lokalna mekka muzyków bluesowych, rockowych, jazzowych i soulowych grających wyłącznie na żywo. Lokal można odwiedzić podczas biletowanych koncertów gwiazd lub przyjść z przyjaciółmi na piwo, partyjkę kart w zwykły dzień, a jeśli wystarczy Wam odwagi to zawsze możecie przynieść swój instrument i poszaleć na scenie podczas jam session.

 

Fotografie: Free Blues Club