Międzynarodowy Dzień Piwa – International Beer Day

Adres

Cały świat

https://dev.birofilia.org

Data wydarzenia

4 sierpnia, 2023 - 4 sierpnia, 2023

Międzynarodowy Dzień Piwa przypada w pierwszy piątek sierpnia. W 2023 roku święto birofilów odbędzie się 4 sierpnia!

Nietypowe święto ustanowione zostało przez dwóch Amerykanów z Kalifornii w 2007 roku. Jest to święto ruchome, obchodzone na pierwszy piątek sierpnia, w tym roku wypada 4. dnia miesiąca.

Na początku było jedynie inicjatywą lokalnego pubu, jednak bardzo szybko zyskało miłośników z całego świata. I nie ma się co dziwić, Dzień Piwa to świetny pretekst do spotkania się z przyjaciółmi, obdarowania ich prezentami związanymi z piwem, spróbowania nowych trunków i delektowania się smakiem róznych piwnych stylów.

Pomysłodawcy święta Jesse Avshalomov i Evan Hamilton dają nawet rady jak dobrze celebrować ten specjalny dzień :) Jednym z założeń Międzynarodowego Dnia Piwa jest integracja miłośników piwa z całego świata w jednym, konkretnym dniu w roku.

Jakie szkło do jakiego piwa?

Każdy gatunek piwa zasługuje na to, by podać je w odpowiednim dla niego szkle. Idealna temperatura trunku i dobrze dobrana szklanka uwypukla smak i aromat sprawiając, że...
Czytaj dalej

Po pierwsze powiedz o nim światu, czyli zaproś swoich znajomych na imprezę i wspólne świętowanie. Po drugie znajdźcie razem najbliższy pub, bar lub domówkę. Po trzecie przynieś swoje piwo i obdaruj nim znajomych, im więcej osób przyjdzie tym więcej spróbujesz! Świętują nie tylko koneserzy ale także browarnicy! Piwowarzy z całego świata specjalnie na tę okazję wykorzystują nietypowe lub popisowe odmiany piwa, by zaskoczyć wszystkich swoim kunsztem.

Międzynarodowy Dzień Piwa jest coraz popularniejszy także w Polsce, wiele pubów i barów organizuje tematyczne imprezy w ten dzień, kusząc lokalnymi wyrobami, piwami rzemieślniczymi, konkursami i dobrą zabawą. Organizowane są zawody w piciu piwa na czas, konkursy koneserów w rozpoznawaniu smaków piwa, pokazy browarników i barmanów. A więc kufle w górę i miłej zabawy!