XXIV Międzynarodowa Giełda Birofiliów w ŻywcuPiwiarnia Żywiecka, ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec

Tysiące kapsli, butelek, etykiet i ogromna ilość akcesoriów z piwnego świata zawróci w głowie niejednemu na kultowej Międzynarodowej Giełdzie Birofiliów w Żywcu.

W tym roku w Piwiarni Żywieckiej birofile z całej Polski oraz goście z zagranicy spotykają się na giełdzie już po raz dwudziesty czwarty! Wydarzenie odbędzie się 14-15 czerwca. W piątek dla wszystkich miłośników wczesnego wstawania spragnionych unikalnych zdobyczy dla swoich kolekcji drzwi Piwiarni Żywieckiej oraz Ogródka Piwnego otworzą się już o 6:00 rano.

Jak każdy pasjonat wie, trzeba się zjawić punktualnie, by wyłuskać dla siebie prawdziwego białego kruka piwnego świata. Wymiana piwnych akcesoriów między pasjonatami będzie trwała przez cały dzień, ale oczywiście im szybciej zjawimy się na giełdzie, tym większe są nasze szanse na sowite łupy i wspaniałe zdobycze. Kolekcjonerzy birofiliów to niezwykłe grono, które łączą wieloletnie przyjaźnie podsycane przez wspólną pasję - giełda to również okazja do wyjątkowych spotkań. Nie bez powodu jest ona jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie.

Jeśli dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z kolekcjonerstwem giełda w Żywcu to doskonała okazja - nowicjusze mogą tu spotkać doświadczonych zbieraczy, a każdy uczestnik chętnie zamieni kilka słów z innymi uczestnikami giełdy oraz ze zwiedzającymi. Przecież miłość do piwa łączy nas wszystkich! Po nasyceniu „głodu nowości” na uczestników piwo, które z pewnością przyda się do ugaszenia pragnienia.

Przy okazji zażartych targów o birofilistyczne perełki, sprzedaży czy wymiany akcesoriów warto się uśmiechnąć i dobrze bawić w gronie przyjaciół i znajomych podzielających tę samą pasję - liczne konkursy i zabawy zręcznościowe z nagrodami pozwolą sięgnąć po wspaniałe trofea i zdobyć szacunek wśród kolekcjonerów. W porze obiadowej Piwiarnia Żywiecka zaprasza na miskę pysznej, gorącej kwaśnicy żywieckiej dla uczestników zmęczonych giełdowym targowaniem. Pod wieczór będzie można zrelaksować się przy piwie i dźwiękach muzyki serwowanej przez DJ.

Kapsle, kufle, butelki, puszki, podkładki, otwieracze do piwa i inne akcesoria piwne, innymi słowy wszystko co może kolekcjonować hobbysta zbierający birofilia będzie także dostępne drugiego dnia giełdy, w sobotę, także od godziny 6:00, chociaż oficjalne otwarcie giełdy nastąpi dopiero o 9:00, kiedy to na scenie znajdą się Władysław Gawliński, twórca giełdy oraz prezes Piwiarni Żywieckiej Teresa Krasowska – Gawlińska.

O 17:00 na miłośników muzycznych wrażeń czeka koncert w Amfiteatrze pod Grojcem sponsorowany przez Piwiarnię Żywiecką, na którym wystąpią między innymi Andrzej Nowak (lider i założyciel TSA) i Złe Psy oraz przedstawiciele Żywca z South Machine. Kolekcjonerski raj natomiast zakończy się oficjalnie w sobotę około godziny 18:00, jednak część birofilistów pewnie będzie można spotkać w Żywcu aż do końca weekendu - takie święto kolekcjonerów nie zdarza się co dzień, a po wielogodzinnej jeździe z odległych rejonów Polski czy z zagranicy warto zostać na miejscu odrobinę dłużej.

Osoby zainteresowane udziałem mogą kontaktować się w sprawie rezerwacji stolików:
tel. 501 501 444, e-mail: birofilistyka@gmail.com

 

Plan Giełdy:

14.06.2019 (Piątek)

 • 6:00 Otwarcie Piwiarni Żywieckiej i Ogródka Piwnego – Spotkanie kolekcjonerów i wymiana piwnych akcesoriów
 • 9:30 Sprzedaż koszulek XXIV Giełdy w Piwiarni Żywieckiej
 • 10:30 - 12:30 Konkursy z nagrodami
 • 12:30 - 13:30 Pyszna żywiecka kwaśnica dla kolekcjonerów
 • 13:30 - 15:30 Konkursy z nagrodami
 • Od 18:00 Zabawa przy piwie i smacznym jedzeniu z DJ'em

15.06.2019 (Sobota)

 • 6:00 - Otwarcie Piwiarni Żywieckiej i Ogródka Piwnego – Spotkanie kolekcjonerów i wymiana piwnych akcesoriów
 • 9:00 Oficjalne otwarcie XXIV Międzynarodowej Giełdy Birofiliów przez Władysława Gawlińskiego oraz prezes Piwiarni Żywieckiej Teresę Krasowską – Gawlińską
 • 9:30 - Sprzedaż koszulek z XXIV Giełdy w Piwiarni Żywieckiej
 • 10:30 - 15:30 - Konkursy z nagrodami
 • 17:00 - Koncert w Amfiteatrze pod Grojcem
 • Ok. 18:00 Zakończenie XXIV Międzynarodowej Giełdy Birofiliów
03 czerwca 2019 Piwiarnia Żywiecka