XXV Jubileuszowa Międzynarodowa Giełda Birofiliów w Żywcu

Adres

Legendary Żywiec Pub, ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec

https://zywiecpubrest.pl/

Data wydarzenia

18 sierpnia, 2023 - 19 sierpnia, 2023

Tysiące kapsli, butelek, etykiet i ogromna ilość akcesoriów z piwnego świata zawróci w głowie niejednemu na kultowej Międzynarodowej Giełdzie Birofiliów w Żywcu. Wydarzenie powraca z jubileuszową, XXV edycją.

W dniach 18-19 sierpnia 2023 na dziedzińcu The Legendary Żywiec Pub & Restaurant, w samym sercu browaru, birofile z całej Polski oraz goście z zagranicy spotykają się na giełdzie już po raz dwudziesty piąty, by cieszyć się wspólną pasją, wymieniać akcesoriami i spotkać dawno niewidzianych znajomych.

Giełda rządzi się swoimi prawami i każdy bywalec takich imprez wie, że trzeba być na miejscu od samego początku, by wyhaczyć do swojej kolekcji najbardziej łakome kąski. Wymiana piwnych akcesoriów między pasjonatami będzie trwała przez cały dzień, ale oczywiście im szybciej zjawimy się na giełdzie, tym większe są nasze szanse na sowite łupy i wspaniałe zdobycze. Rozpoczęcie giełdy piwnych akcesoriów jest zaplanowane na godzinę 12:00, z kolei uroczyste otwarcie XXV Jubileuszowej Międzynarodowej Giełdy Birofiliów w Żywcu będzie mieć miejsce o godzinie 15:00.

Kolekcjonerzy birofiliów to niezwykłe grono, które łączą wieloletnie przyjaźnie podsycane przez wspólną pasję – giełda to również okazja do wyjątkowych spotkań. Jeśli dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z kolekcjonerstwem giełda w Żywcu to doskonała okazja – nowicjusze mogą tu spotkać doświadczonych zbieraczy, a każdy uczestnik chętnie zamieni kilka słów z innymi uczestnikami giełdy oraz ze zwiedzającymi. Przecież miłość do piwa łączy nas wszystkich! Po nasyceniu „głodu nowości” na uczestników będą czekać żywieckie piwa, które z pewnością przydadzą się do ugaszenia pragnienia.

Przy okazji zażartych targów o birofilistyczne perełki, sprzedaży czy wymiany akcesoriów warto się uśmiechnąć i dobrze bawić w gronie przyjaciół i znajomych podzielających tę samą pasję – liczne konkursy i zabawy zręcznościowe z nagrodami pozwolą sięgnąć po wspaniałe trofea i zdobyć szacunek wśród kolekcjonerów.

Kapsle, kufle, butelki, puszki, podkładki, otwieracze do piwa i inne akcesoria piwne, innymi słowy wszystko, co może kolekcjonować hobbysta zbierający birofilia, będzie także dostępne drugiego dnia giełdy, w sobotę. Kolekcjonerski raj natomiast zakończy się oficjalnie w sobotę około godziny 15:00, jednak część birofilistów pewnie będzie można spotkać w Żywcu aż do końca weekendu – takie święto kolekcjonerów nie zdarza się co dzień, a po wielogodzinnej jeździe z odległych rejonów Polski czy z zagranicy warto zostać na miejscu odrobinę dłużej.

Więcej informacji oraz rezerwację stolików dla wystawców można uzyskać kontaktując się telefonicznie lub mailowo z organizatorem: tel. +48 600 990 990, e-mail: abrel@o2.pl.

50 000 kapsli

Ile warta jest kolekcja piwnych kapsli, która mieści się w światowym TOP 10? Dlaczego kolekcjonerzy, którzy zaczynają zbierać teraz mają łatwiej? Grzegorz Gacka opowiada o swoich kapslach,...
Czytaj dalej

Harmonogram XXV Jubileuszowej Międzynarodowej Giełdy Birofiliów w Żywcu:

PIĄTEK 18.08.2023r.

 • 12:00 Otwarcie giełdy kolekcjonerów i wymiana piwnych akcesoriów
 • 15:00 Oficjalne otwarcie XXV Jubileuszowej Międzynarodowej Giełdy Birofiliów Żywiec 2023
 • 16:00 Rozpoczęcie sprzedaży gadżetów piwnych
 • 16:30 Loteria
 • 17:00 – 20:00 Konkursy z nagrodami
 • 20:00 Zakończenie I dnia giełdy
 • od 20:30 Zabawa przy piwie z DJ

 SOBOTA 19.08.2023r.

 • 7:00 Otwarcie Piwiarni
 • 8:00 Otwarcie II dnia giełdy kolekcjonerów i wymiana piwnych akcesoriów
 • 9:00 Oficjalne otwarcie II dnia XXV Jubileuszowej Międzynarodowej Giełdy Birofiliów Żywiec 2023
 • 9:30 Rozpoczęcie sprzedaży gadżetów piwnych
 • 10:00 0 15:00 Konkursy z nagrodami
 • 15:00 Zakończenie II dnia Giełdy
 • od 17:00 Zabawa przy piwie z DJ

Do zobaczenia!