XXIII Międzynarodowa Giełda Birofiliów w ŻywcuPiwiarnia Żywiecka, ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec

Tysiące kapsli, butelek, etykiet i ogromna ilość akcesoriów z piwnego świata zawróci w głowie niejednemu na kultowej Międzynarodowej Giełdzie Birofiliów w Żywcu.

W tym roku w Piwiarni Żywieckiej birofile z całej Polski oraz goście z zagranicy spotykają się na giełdzie już po raz dwudziesty drugi! Wydarzenie odbędzie się 16-17 czerwca. W piątek dla wszystkich miłośników wczesnego wstawania spragnionych unikalnych zdobyczy dla swoich kolekcji drzwi Piwiarni Żywieckiej otworzą się już o 6:00 rano.

Piętnaście minut później będzie można ruszyć na poszukiwania najcenniejszych birofiliów, które rozstawione będą przez wystawców w Ogródku Piwnym. Jak każdy pasjonat wie, trzeba się zjawić punktualnie by wyłuskać dla siebie prawdziwego białego kruka piwnego świata. Wymiana piwnych akcesoriów między pasjonatami będzie trwała przez cały dzień, ale oczywiście im szybciej zjawimy się na giełdzie tym większe są nasze szanse na sowite łupy i wspaniałe zdobycze. Kolekcjonerzy birofiliów to niezwykłe grono, które łączą wieloletnie przyjaźnie podsycane przez wspólną pasję - giełda to również okazja do wyjątkowych spotkań. Nie bez powodu jest ona jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. Jeśli dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z kolekcjonerstwem giełda w Żywcu to doskonała okazja - nowicjusze mogą tu spotkać doświadczonych zbieraczy, każdy uczestnik chętnie zamieni kilka słów z innymi uczestnikami giełdy oraz ze zwiedzającymi. Przecież miłość do piwa łączy nas wszystkich!

Przy okazji zażartych targów o birofilistyczne perełki, sprzedaży czy wymian akcesoriów warto nastawić ucha na informacje przekazane w wywiadach przez jednego z pomysłodawców Giełdy Birofiliów pana Władysława Gawlińskiego oraz kilku wybitnych kolekcjonerów z wieloletnim doświadczeniem. Po nasyceniu „głodu nowości” na uczestników czeka napój bogów - piwo, które z pewnością przyda się do ugaszenia pragnienia.

Przed południem, przy chłodnym trunku odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a w porze obiadowej Piwiarnia Żywiecka zaprasza na miskę gorącej strawy dla uczestników zmęczonych giełdowym targowaniem. Po zaspokojeniu burczącego brzucha około godziny 17:00 odbędzie się loteria fantowa, a następnie wieczorną zabawę rozkręci DJ Wojtek.

Kapsle, kufle, butelki, puszki, podkładki, otwieracze do piwa i inne akcesoria piwne, innymi słowy wszystko co można kolekcjonować hobbysta zbierający birofilia będzie także dostępne drugiego dnia giełdy, w sobotę, także od godziny 6:00. Kolekcjonerski raj zakończy się około godziny 15:00, jednak część birofilistów pewnie będzie można spotkać w Żywcu aż do końca weekendu - takie święto kolekcjonerów nie zdarza się co dzień, a po wielogodzinnej jeździe z odległych rejonów polski czy z zagranicy warto zostać na miejscu odrobinę dłużej.

Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się do Piwiarni Żywieckiej:
e-mail: malgorzata.mrowiec.piwiarnia@grupazywiec.pl

Plan Giełdy:

15.06.2017 (Piątek)

 • 6:00 Otwarcie Piwiarni Żywieckiej.
 • 6:15 Otwarcie Ogródka Piwnego – Spotkanie kolekcjonerów z całej Polski i nie tylko – wymiana akcesoriów piwnych
 • 09:00 Oficjalne otwarcie XXIII Międzynarodowej Giełdy Birofiliów przez Władysława Gawlińskiego oraz prezes Piwiarni Żywieckiej Teresę Krasowską – Gawlińską
 • 9:30 Sprzedaż koszulek oraz kufli z XXIII Giełdy w Piwiarni Żywieckiej
 • Od 10:30 do 12:30 Konkursy z nagrodami przy piwie prowadzone ze sceny przez Mariana Kurowskiego
 • Od 12:30 - 14:00 Piwiarnia Żywiecka zaprasza na miskę gorącej strawy dla „zmęczonych” kolekcjonerów… pyszna niespodzianka
 • Od 16:00 do wieczora, dobra zabawa przy piwie z DJ’em

16.06.2017 (Sobota)

 • 6:00 Otwarcie Piwiarni Żywieckiej
 • 6:15 Otwarcie Ogródka Piwnego – Spotkanie kolekcjonerów z całej Polski i nie tylko – wymiana akcesoriów piwnych
 • 9:00 Przywitanie kolekcjonerów XXIII Międzynarodowej Giełdy Birofiliów przez Antoniego Szlagora – Burmistrza Miasta Żywiec
 • Ok 15:00 Zamknięcie Giełdy
29 maja 2018 Piwiarnia Żywiecka