Lubelskie Targi Piw RzemieślniczychTargi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin

Ostatni weekend listopada dla miłośników piwa zapowiada się ekscytująco. Na 3 dni Lublin stanie się stolicą piwa za sprawą Lubelskich Targów Piw Rzemieślniczych.

25-27 listopada w halach Targów Lublin odbędzie się największa piwna impreza we wschodniej Polsce. Swój udział zapowiedziało już około 30 wystawców, a to jeszcze nie koniec listy, ponieważ wciąż dołączają kolejni. Na Targi zostały zaproszone browary rzemieślnicze z Polski, producenci cydru, puby, sklepy i hurtownie. Oprócz twórców i sprzedawców złotego trunku na targach będzie można nabyć zestaw piwowara domowego - wszystkie specjalistyczne narzędzia i akcesoria do uwarzenia swojej pierwszej warki, a przede wszystkim dowiedzieć się jak można tego dokonać w domowym zaciszu. Wykłady i panele dyskusyjne zaciekawią nie tylko osoby, które stawiają pierwsze kroki w branży, ale także domowych piwowarów i specjalistów. Jak twierdzą organizatorzy - to impreza dla każdej pełnoletniej osoby, która spełnia jeden tylko warunek - lubi piwo!

Przychodząc na targi z pewnością będzie można dowiedzieć się od poszczególnych wystawców jak powstaje ich piwo i czemu zawdzięcza swój niepowtarzalny smak. Podobnie jak w zeszłym roku po hali będą chodzić doradcy piwni, którzy pomogą niezdecydowanym w wyborze piwa dostosowanego do indywidualnego gustu.

Bilet wstępu na Targi kosztuje 5 zł za dzień. Cała impreza rozpocznie się w piątek 25 listopada o godzinie 17:00,  do hali będzie można wejść w sobotę od godziny 12:00 do północy a w niedzielę od 10: do 17:00.

Zeszłoroczne targi okazały się wielkim sukcesem, na imprezie pojawiło się ponad 11 tysięcy osób, w tym roku Targi przygotowane są z jeszcze większym rozmachem, więc z pewnością nie zabraknie rozmów i zabawy przy najlepszym napoju świata. Bo nic tak nie łączy ludzi jak miłość do piwa!

20 listopada 2017 Birofilia.org