Lubelskie Targi Piw RzemieślniczychTargi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin

Przełom listopada i grudnia dla miłośników piwa zapowiada się ekscytująco. Na 3 dni Lublin stanie się stolicą piwa za sprawą Lubelskich Targów Piw Rzemieślniczych.

Od 29 listopada do 1 grudnia w halach Targów Lublin odbędzie się największa piwna impreza we wschodniej Polsce – Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. To już ich piąta edycja! W trakcie trzech dni trwania imprezy, będziecie mieli okazję rozsmakować się w różnorodnych piwnych stylach, ich odmianach i aromatach. Na stoiskach czekają na Was wystawcy z browarów rzemieślniczych, którzy swoją piwną pasję zmienili w zawód i przy okazji takich imprez dzielą się efektami swojej pracy z szerszą publicznością. To doskonała chwila, by zadać nurtujące Was pytania lub po prostu porozmawiać z pracownikami ulubionych browarów. Na Targi zostały zaproszone browary rzemieślnicze z Polski i z zagranicy producenci cydru, puby i sklepy specjalistyczne. Będziecie mogli wziąć udział w wykładach na temat piwowarstwa domowego, gdzie dowiecie się jak uwarzyć własne piwo, jak je degustować, dobierać szkło i oceniać trunek. Wykłady i panele dyskusyjne zaciekawią nie tylko osoby, które stawiają pierwsze kroki w branży, ale także domowych piwowarów i specjalistów.

Jak twierdzą organizatorzy - to impreza dla każdej pełnoletniej osoby, która ma już dość piwnej nudy: “Zapraszamy nawet tych, którzy nie lubią piwa. Wśród takiej ilości i różnorodności na pewno uda się wybrać coś wyjątkowego i przekonać do tego, że piwo to coś więcej niż tylko złocisty lager.“

Przychodząc na targi z pewnością będzie można dowiedzieć się od poszczególnych wystawców jak powstaje ich piwo i czemu zawdzięcza swój niepowtarzalny smak. Podobnie jak w ubiegłym roku po hali będą chodzić doradcy piwni, którzy pomogą niezdecydowanym w wyborze piwa dostosowanego do ich indywidualnego gustu.

Bilet wstępu na Targi kosztuje 9 zł za dzień (w kasie 10 zł). Cała impreza rozpocznie się w piątek 29 listopada o godzinie 16, w sobotę będzie można uczestniczyć w targach od 12 do północy, zaś 1 grudnia w niedzielę targi będą otwarte od 12 do 18.

Pośród wystawców odnajdziecie m.in. Browary: Browar Zakładowy, Browar Wrężel, Browar Spółdzielczy, Brokreacja, Browar Golem, Browar PINTA, Browar Łańcut, Browar Maryensztadt, Browar Profesja, Browar Stu Mostów, Browar PERUN, Trzech Kumpli - Browar Lotny, Browar Dziki Wschód, Browar Szałpiw, Browar Nepomucen, Beer Bros, The Garage Monks Browar, Brasserie Dunham, Thin Man Brewery, Browar Widawa. Sprawdźcie pełną listę browarów na stronie wydarzenia!

Ponad 200 piw o różnorodnym smaku i zapachu, kilkadziesiąt najlepszych browarów rzemieślniczych z Polski i z zagranicy, do tego foodtrucki z pysznym jedzeniem – to wszystko czeka na Was na Lubelskich Targach Piw Rzemieślniczych. Nie możecie tego przegapić!

24 listopada 2019 Birofilia.org