Św. MichałŚwięty Michał Pub Regionalny, ul. Grodzka 16, 20-400 Lublin

Czy 32 krany z często rotującymi rzemieślniczymi trunkami to nie raj dla miłośników dobrego piwa?! O tak, pub Św. Michał przy ul. Grodzkiej 16 w Lublinie to z pewnością przedsionek piwnego nieba!

Św. Michał to jedyne takie miejsce w Lublinie i okolicach, gdzie można spróbować piwnej nowej fali aż z 32 kranów! Dodatkowo dzięki browarowi Jagiełło pub ma własne piwa świętego Michała, dostępne tylko w tym miejscu. Bardzo duży wybór trunków zakręci w głowie niejednemu piwoszowi, a niewygórowane ceny pozwolą na skosztowanie kilku rzemieślniczych pyszności.

Pub składa się z kilku mniejszych pomieszczeń na parterze i na piętrze. Jest bardzo klimatycznie urządzony. Na ścianach znajdują się ludowe wzory, grafiki i obrazy, wszędzie króluje drewno, które nadaje wnętrzu przytulne wrażenie. Zimą i jesienią w kominku trzaska iskrami rozpalone drewno, promieniując ciepłem dokoła - można przy nim ogrzać zziębnięte dłonie i nosy. Ponad barem, zadzierając głowę do góry, możemy podziwiać grafikę przedstawiającą Świętego Michała, patrona pubu. Wygodne loże oraz podłoga ozdobione są materiałem przypominającym łowickie wzory, jednak o ciemniejszej i bardziej stonowanej kolorystyce. Całość świetnie razem współgra a lekko przygaszone światło daje niesamowity klimat dawnej, ciepłej gospody, gdzie na jadło, piwo i opowieści zbierało się zacne grono. Latem elegancki ogródek piwny kusi cieniem markiz i zapowiedzią piwnego orzeźwienia.

Święty Michał jest tak popularny w Lublinie, że trudno znaleźć tam miejsce nawet w ciągu tygodnia. Dlatego warto zarezerwować wcześniej stolik, szczególnie jeśli chcemy spotkać się w większym gronie. W menu kraftowych piw oprócz klasycznych objętości, znajdują się także niewielkie porcje degustacyjne - dzięki temu można spróbować więcej oraz dobrać odpowiedni trunek pod swój gust. Barmanki oraz kelnerki znają się na rzeczy i osobom niezdecydowanym z chęcią podpowiedzą i doradzą, co wybrać. Pub specjalizuje się głównie w lokalnych piwnych propozycjach, ale nie brakuje też trunków krajowych czy klasycznych zagranicznych smaków i aromatów.

Dodatkowym atutem jest bardzo rodzinna, przyjazna atmosfera, świetnie przyrządzone dania bazujące na kuchni regionalnej Lubelszczyzny oraz tradycjach słowiańskich i polska, znana na całym świecie gościnność.

 

Fotografie: Św. Michał Lublin

06 listopada 2017 Birofilia.org