Rzeszowska Giełda BirofiliówRestauracja Per Tutti, 35-111 Rzeszów, ul. Krakowska 11C

Wyjątkowa, atmosfera, wymiany kolekcjonerskie, zabawy i piwne konkursy odbędą się 24 marca na V Rzeszowskiej Giełdzie Birofiliów.

24 marca w Restauracji Per Tutti, przy ul. Krakowskiej 11C odbędzie się spotkanie kolekcjonerów, piwoszy oraz piwowarów z okazji V Rzeszowskiej Giełdy Birofiliów. Impreza chwalona przez miejscowych pasjonatów piwa za serdeczną, kameralną atmosferę przyciąga nie tylko pasjonatów z wieloletnim doświadczeniem, ale także początkujących kolekcjonerów. Osoby, które po raz pierwszy biorą udział w takiej imprezie są zafascynowane i zazwyczaj w tym dniu zaczyna się ich birofilistyczna przygoda. A zbierać można wszystko co związane jest z piwem! Kapsle, butelki, kufle, szklanki, unikatowe szkło, etykiety, podstawki, otwieracze a nawet beczki!

Na giełdzie odbywa się przegląd zbiorów, wymiana lub sprzedaż akcesoriów związanych z piwem, organizowane są już tradycyjne konkursy i zabawy. W tym roku na giełdzie dostępne będzie piwo z browaru Van Pur w Rakszawie, a sam browar jest sponsorem całego wydarzenia. Specjalnie na imprezę zostały zaprojektowane okolicznościowe gadżety.

Giełda rozpocznie się o 7:00 i zakończy o 13:00, organizatorzy spodziewają się gości z Czech, Słowacji, Węgier i Ukrainy. Dotarcie z centrum na giełdę gwarantują autobusy linii nr 1,2,17 i 19, które dowiozą birofilów na przystanek o nazwie Krakowska Osiedle, na którym należy wysiąść. Miejsce giełdy znajduje się dokładnie po drugiej stronie ulicy. Obok restauracji Per Tutti znajduje się parking, na którym z powodzeniem można zostawić swój samochód.

18 marca 2018 Birofilia.org