Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego – Lubin

Adres

Rynek, 59-300 Lubin

https://www.facebook.com/events/728565807561969/

Data wydarzenia

9 sierpnia, 2019 - 11 sierpnia, 2019

Kolejna odsłona Lotnego Festiwalu Piwa Rzemieślniczego przed nami - tym razem w środku lata piwną stolicą polski stanie się Lubin. Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego to idealny plan na wakacje ;)

W Lubinie na Dolnym Śląsku piwny festiwal będzie odbywał się po raz drugi – ideą Lotnego Festiwalu Piwa Rzemieślniczego jest popularyzacja piwa kraftowego, szczególnie w miejscach, gdzie mieszkańcy nie mają dostępu do takich trunków na co dzień. Dzięki otwartej formule, szczególnie ze względu na fakt, że festiwal odbywa się w centrum miasta, a wstęp na wydarzenie nie jest biletowany, jest spora szansa, że grono fanów kraftu się powiększy :)

Kubki smakowe piwoszy rozpieszczać będą między innymi Browar Rzemieślniczy Rzeka Piwa, Browar Mintaka, Browar Gwarek, Browar za Miastem, Browar Świdnica, Browar Stu Mostów, Rodinný pivovar Rampušák, Pivovsky, Browar Raduga, Browar Stacja Małomice, Incognito Browar, Browar Łąkomin, Browar PERUN, BERHET, Browar Brodacz oraz rozbudowana strefa food trucków, gdzie goście będą mogli spróbować potraw, kaw i deserów z całego świata. W sumie na wydarzeniu pojawi się kilkanaście browarów z Polski i z zagranicy. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę!

Top 5 piwnych atrakcji Dolnego Śląska

W wakacyjnym nastroju zapraszamy na zwiedzanie Dolnego Śląska piwnym szlakiem. Sprawdźcie jakie miejsca koniecznie musi odwiedzić w tym rejonie każdy birofil!
Czytaj dalej

Lubińska edycja Festiwalu zapowiada cały weekend relaksu w piwnej atmosferze – zaczynamy już w piątek o 15:00 i bawić się będziemy aż do 22:00, w sobotę stoiska będą czynne od 12:00 do 22:00, a w niedzielę od 12:00 do 20:00. Oprócz doskonałego piwa uczestnicy mogą liczyć na dobrą zabawę podczas konkursów i koncertów lokalnych zespołów oraz łyk wiedzy i inspiracji podczas piwnych rozmów i prelekcji odbywających się na scenie głównej oraz na poszczególnych stoiskach. Specjaliści z chęcią podzielą się informacjami i wiedzą na temat piwnego świata, uchylą rąbka piwnych tajemnic, podpowiedzą ciekawostki o rynku piwa w naszym kraju oraz zademonstrują jak smakować piwo, by najlepiej cieszyć się jego walorami.

Warto wziąć udział w Lotnym Festiwalu Piwa Rzemieślniczego i dowiedzieć się więcej na temat kultury spożywania tego trunku, jego historii, a przede wszystkim odkryć nowe smaki i aromaty piwa tworzonego z pasji przez prawdziwych artystów-rzemieślników! Organizatorem wydarzenia jest Craft Event i Piwny Klub.