II Rybnicki Zalew Dobrego Piwa

Adres

Rybnik Kampus Park 44-200 Rybnik

https://www.facebook.com/events/810443629139147/

Data wydarzenia

17 sierpnia, 2018 - 19 sierpnia, 2018

3 dni imprezy, 12 browarów z Polski, multitap i dużo jazzu – tak zapowiada się II Rybnicki Zalew Dobrego Piwa.

3 dni imprezy, 12 browarów z Polski, multitap i dużo jazzu – tak zapowiada się II Rybnicki Zalew Dobrego Piwa.

Piwo i muzyka to doskonałe połączenie! Już od 17 sierpnia 2018 w Rybniku posłuchamy prawdziwego jazzu i napijemy się świetnych piw z kilkunastu browarów kraftowych. Czy można sobie wyobrazić lepsze zakończenie wakacji?

Na uczestników festiwalu czekają emocje związane nie tylko z piwem rzemieślniczym i piwowarstwem, ale także koncerty jazzowe i strefa gastro. Symultanicznie do piwnego festiwalu, odbędzie się słynny Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego. Na ulicach Rybnika spotkacie wysokiej klasy muzyków jazzowych, a na Estradzie Kampusu przez trzy dni zagrają gwiazdy światowej sławy.

Bracka Jesień

Tradycyjnie w pierwszy weekend września birofile z całej Polski odwiedzą Browar w Cieszynie z okazji Brackiej Jesieni!
Czytaj dalej

W piątek już od 13:00 Rybnik Kampus Park zapełni się birofilami i miłośnikami muzyki. Na boisku wielofunkcyjnym będzie można spotkać Minibrowar Reden-Chorzów, Browar Brewera, Browar na Jurze, Browar Śląski Alternatywa, Browar Kazimierz, Browar Hajer, Browar ReCraft, Deer Bear, Browar Gościszewo, Browar Spółdzielczy, Browar Rebelia, Browar Rzemieślniczy Piekarnia Piwa oraz Multitap Dobry Zbeer. Nie zawracajcie sobie głowy robieniem obiadu w domu, po pracy przyjdźcie od razu na festiwal, bo czeka tam strefa food trucków, którą reprezentować będą Burger Ratunkowy, Gumiklyzy Food Truck, El’Cazuela, wusztzkarry, Mięso, Kawowaski – Pracowania Kawy, Żółty młynek, Kulbokawiarnia.

Miłośnicy dobrego piwa, którzy są zainteresowani warzeniem najlepszego trunku na świecie w domowych warunkach, będą mogli poszerzyć swoją wiedzę w sobotę 18 sierpnia. Przedstawiciele Śląskiego Oddziału PSPD zaprezentują i opowiedzą jak uwarzyć swoją pierwszą warkę na domowej kuchence i rozpocząć nową przygodę ze światem piw rzemieślniczych. Poprowadzą także konkurs konsumencki piw domowych.

Na estradowej scenie w piątek zagrają: Sekcja z Włoch i Forsal, w sobotę: BS Ensemble, Piotr Tłustochowicz + South Silesian Brass Band a w niedzielę Stanley Breckenridge + Jazz Band Ball Orchestra oraz Wojciech Myrczek & FJT Orchestra.

Wstęp na wydarzenie nie jest biletowany, na stoisku festiwalowym na kolekcjonerów czeka wyjątkowo urodziwe festiwalowe szkło degustacyjne.