Absurdalna

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/AbsurdalnaMultitap/

Adres

40-012 Katowice, ul. Dworcowa 3

Niezwykłe miejsce w Katowicach, gdzie sztuka przeplata się z zamiłowaniem do piw rzemieślniczych. Założona przez artystyczno-piwowarski duet Absurdalna sprawdzi się zarówno jeśli chcecie wyjść na piwo, jak i sięgnąć po odrobinę kultury.

Absurdalna to duży lokal, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Trzy przestronne sale, z których jedną stanowi galeria sztuki, zapraszają do degustacji rzemieślniczych piw z szesnastu nalewaków, w tym z dwóch pomp i zapoznania się z różnymi formami sztuki współczesnej.

Absurdalna stworzona została przez małżeństwo – artystkę i piwowara z certyfikatem sędziowskim PSPD. Niezwykłe miejsce przykuwa uwagę nie tylko mieszkańców Katowic, warto ją odwiedzić w trakcie wyjazdów lub wakacji. Po wejściu do multitapu od razu zwraca się uwagę na surowe ściany, które stanowią tło do obrazów, plakatów, fotografii i innych artystycznych dzieł. Industrialny charakter wnętrza przy ul. Dworcowej 3 podkreśla nietuzinkowy, muzyczny bar – nalewaki wkomponowane są w drewnianą obudowę przypominającą kształtem pianino. Scena w głębi jednej z sal zapełnia się muzykami jazzowymi w każdy poniedziałek, raz w miesiącu można skorzystać z Krypty Absurdu, czyli pokazów filmów kina klasy B, horrorów i animacji absurdalnych. W trakcie tych wydarzeń często można spotkać na miejscu polskich komików, kabareciarzy oraz ciekawe osoby, które prowadzą nieszablonowe prelekcje i warsztaty. Cyklicznie odbywają się potańcówki, bitwy piwowarów Beer Cup, kranoprzejęcia i premiery piwne. Absurdalna współpracuje z wieloma katowickimi instytucjami kulinarnymi, w ten sposób promując piwowarstwo rzemieślnicze i sztukę.

Top 15 piwnych blogów 2017

Oto ulubieni blogerzy i vlogerzy najbardziej piwnej społeczności w Polsce. Sprawdźcie, kto został przez Was doceniony.
Czytaj dalej

Oprócz kulturalnych doznań, miłośników piwa z pewnością ucieszy duży wybór rzemieślniczych trunków, z dbałością o szczegóły wyselekcjonowanych przez właściciela tego miejsca. Często można go spotkać za barem, więc niezdecydowani lub początkujący miłośnicy kraftów mają szansę na poradę z ust profesjonalisty. Właściciel dzieli się swoją wiedzą także na warsztatach, tłumacząc w bardzo ciekawy i przystępny sposób różnice w odmianach i stylach piwa, przedstawiając bogaty piwowarski świat smaków i aromatów. Osoby ciekawe smaku piwa z tradycyjnej pompy, spotykanej zazwyczaj w irlandzkich pubach mogą wybierać spośród dwóch trunków podawanych w ten sposób. Pomimo tego, że kranów jest sporo, piwa szybko rotują, dzięki popularności Absurdalnej. Duża przestrzeń zapewnia sporo miejsca, więc nawet w piątkowy wieczór można znaleźć wolny stolik, czy siedzisko przy barze.

Absurdalna to wyjątkowy lokal w Katowicach i z pewnością wyróżniający się na całej piwnej mapie Polski. Warto zarezerwować sobie więcej czasu na odwiedzenie tego miejsca i bez zbytniego pośpiechu zapoznać się z twórczością artystyczną właścicielki multitapu, posłuchać muzyki, obejrzeć film, a przede wszystkim spróbować kilku wyśmienitych piw.

 

Fotografie: Absurdalna Katowice