Dni Elbląga

Adres

82-300 Elbląg, ul. Browarna 71

Data wydarzenia

24 czerwca, 2016 - 26 czerwca, 2016

Dni Elbląga to nie tylko huczne powitanie lata, ale także świetna okazja, żeby napić się piwa!

Pierwsze dni upalnego lata zawsze dla Elblążan oznaczają świetną zabawę. Dni Elbląga przeszły już do tradycji i nie tylko mieszkańcy miasta z niecierpliwością czekają na to wydarzenie. Każdy pewnie wie, że piwo smakuje najlepiej w doborowym towarzystwie przyjaciół, przy dźwiękach świetnej muzyki tuż przed sceną!

elbląg_fot_Mariusz_Cieszewski_CC_BY_ND_2.0.jpg

W tym roku Dni Elbląga organizowane są w ostatni weekend czerwca – przewidziano 3 dni zabawy przy muzyce gwiazd polskiej sceny np. Maryli Rodowicz, Vaius Manx czy Happysad, ale to nie wszystko! Miłośników piwa i briofilów z pewnością zainteresuje miejska gra związana z piwem, Piwne Spacery ze Specjalem oraz zwiedzanie Browaru w Elblągu.

Główne koncerty i atrakcje będą mieć miejsce na Wyspie Spichrzów, gdzie oprócz emocji towarzyszących słuchaniu ulubionych muzyków na żywo w strefie muzycznej będzie można zajrzeć także od innych miejsc – strefy kibica czy aktywności i np. skoczyć na bungee. Dla osób kochających przestworza świetną propozycją może być lot widokowy śmigłowcem.

browar_elblag_stara_warzelnia.png

Uczestnicy ciekawi historii browarnictwa i obecnej formy piwowarstwa będą mogli zwiedzić elbląski Browar przy ul. Browarnej 71 w ramach Święta Browaru Grupy Żywiec w godzinach od 9:30 do 14:00 25 czerwca (sobota). Piwowarzy z XIX-wiecznego browaru zapraszają też na Wyspę Spichrzów w Strefie Marki Specjal, a dodatkowo w piątek do tematycznego, piwnego spaceru połączonego z grą miejską. Spacery organizowane są codziennie przez 3 dni o 16:30 – start przy Katedrze.

blowar_elblag_nowa_warzelnia.png

W trakcie zeszłorocznych obchodów Dni Elbląga gra miejska była zatytułowana „Zaginiona receptura piwa”. Mieszkańcy na siedmiu przystankach rozpoznawali kolejne składniki piwa i próbowali trunków. Dzięki temu każdy uczestnik dowiedział się co jest niezbędne do uwarzenia piwa, a także przekonał, że zdobycie odpowiednich składników wysokiej jakości nie jest wcale takie proste! W tym roku nie zdradzamy tytułu zabawy, zapraszamy wszystkich do sprawdzenia tego we własnym zakresie!

Licencja CC BY ND 2.0.