XIV Giełda Birofiliów w Elblągu

Adres

ul.Dębowa 1c, Kawiarnia "U Aktorów”, 82-300 Elbląg

Data wydarzenia

7 grudnia, 2019 - 7 grudnia, 2019

Ponad 100 kolekcjonerów z Polski i zagranicy, jedyna w swoim rodzaju atmosfera, dyskusje, rozmowy i oczywiście próbowanie złotego napoju w doborowym towarzystwie - to wszystko już wkrótce podczas XIV Giełdy Birofilów w Elblągu.

7 grudnia 2019 roku birofilistów gościć będzie kawiarnia „U Aktorów” na XIV Giełdzie Birofilów w Elblągu. Jedna z najstarszych giełd tego typu w Polsce przyciąga z roku na rok coraz większą rzeszę prawdziwych piwnych zapaleńców. Kolekcjonerzy zbierają wszystko to, co kojarzy się z piwem oraz procesem produkcji tego trunku. Na giełdzie prezentowane będą zatem zarówno pojedyncze gadżety jak i całe kolekcje kapsli, szklanek, podstawek, kufli, pokali czy etykiet.

Uczestnicy przyjeżdżają na giełdę zarówno po to, by wymienić część swoich zasobów, zwłaszcza duble, czyli przedmioty występujące w zbiorach więcej niż jeden raz. Poza tym każdy liczy, że tym razem uda się upolować lub przynajmniej podziwiać prawdziwe birofilskie białe kruki.

Kto karczmę minie, nogę wywinie

Prawie każdy zna słowo „karczma”. Jednak w ciągu wieków na ziemiach polskich istniały różne typy karczem, wyodrębniane ze względu na właściciela, lokalizację czy sposób zabudowy.
Czytaj dalej

Cała impreza odbywa się w przyjaznej atmosferze, wśród osób podzielających tę samą pasję, spotykają się starzy znajomi, a ludzie których na co dzień nic nie łączy, godzinami potrafią z zapałem rozmawiać o wspólnej pasji – miłości do piwnych gadżetów i złotego trunku. Na giełdzie można napić się piwa oraz zdobyć specjalnie wyprodukowane na tą okoliczność giełdowe gadżety, które powiększą kolekcję każdego uczestnika.