I Festiwal Piwowarów Domowych

Adres

B4BKA do wynajęcia, ul. Młocińska 5/7, 01-065 Warszawa

https://www.facebook.com/events/223611051717231

Data wydarzenia

16 czerwca, 2018 - 16 czerwca, 2018

Pierwsza i jedyna tego typu impreza w Polsce! Festiwal łączący świat piwowarów domowych, pasjonatów, hobbystów i beer geeków! I Festiwal Piwowarów Domowych już 16 czerwca w Warszawie.

Zapraszamy na wyjątkowe piwne wydarzenie. Moc atrakcji, a przede wszystkim możliwość pokazania swojej pasji innym osobom, które podzielają te same zainteresowania, jest ogromnym wydarzeniem dla każdego piwowara domowego. Niejeden z hobbystów tworząc warki we własnych czterech kątach, marzy o zdobyciu sławy i uznania za sprawą swoich niepospolitych produktów. Na tym festiwalu marzenie może się spełnić, dzięki możliwości wystawienia swoich autorskich piw do degustacji dla uczestników imprezy. Do współpracy zaproszonych zostało 50 piwowarów domowych, którzy pochwalą się aż 150 własnymi piwami w różnych stylach! Uczestnicy wybiorą najlepsze festiwalowe piwo, które zostanie uwarzone na większą skalę w Browarze Zamkowym Cieszyn. Dodatkowo najlepszy domowy piwowar wybierze się na wycieczkę do słodowni Viking Malt w Finlandii. Jest więc o co walczyć!

PSPD czyli piwowarstwo domowe

Dane na temat liczby piwowarów domowych nie są dostępne. Szacunki wskazują, że w Polsce może zajmować się tym hobby nawet 100 tys. osób.
Czytaj dalej

Oprócz degustacji piw, przygotowanych specjalnie na festiwal odbędzie się prezentacja najlepszych surowców piwowarskich, dyskusje i wymiana doświadczeń, pokazy sprzętu do domowego warzenia piwa, konkurs na najlepsze stanowisko piwowarów domowych oraz ogłoszenie wyników XVI Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych o tytuł Grand Championa PSPD 2018. A do tego wyśmienita strefa food trucków i dużo świetnej zabawy w doborowym towarzystwie aż 1000 osób!

Wydarzenie jest biletowane, jednak degustacja trunków wliczona jest w cenę biletu. Do wyczerpania zapasów lub do 30 kwietnia dostępne są promocyjne karnety „EARLY BIRD” w cenie 49 zł. Jeżeli nie uda się upolować biletu wcześniej, będzie można dostać bilet normalny w cenie 69 zł, ekstra oferta obejmuje członków PSPD, którzy mają zniżkę 50% – cena biletu 34,50zł (nie zapomnijcie zabrać na festiwal swojej legitymacji członkowskiej! ;)

Warszawskie Śródmieście na ul. Młocińskiej 5/7 w lokalu B4BKA do wynajęcia (wjazd od strony ul. Burakowskiej), będzie gościć beer geeków, piwnych pasjonatów i piwowarów domowych 16 czerwca w godzinach od 16:00 do 23:00. Sponsorem głównym wydarzenia jest Grupa Żywiec, która od lat wspiera rozwój piwowarstwa domowego i rozwija tą pasję wśród swoich pracowników organizując Konkurs Piw Pracowniczych. Birofilia.org jest partnerem medialnym wydarzenia. Serdecznie zapraszamy na festiwal!