Hevelka

Adres

CENTRUM STOCZNIA GDAŃSKA

http://www.hevelka.pl

Data wydarzenia

15 czerwca, 2018 - 16 czerwca, 2018

Największy na Pomorzu Festiwal Piw Rzemieślniczych odbędzie się już po raz czwarty!

W połowie czerwca odbędzie się jeden z największych festiwali piwnych Pomorza. Hevelka rusza 15 czerwca w Centrum Stocznia Gdańska. W trakcie dwudniowej imprezy na uczestników czekać będzie 27 browarów rzemieślniczych i około 200 piw. Będzie w czym wybierać!
 
Z pewnością na tegorocznej edycji przestrzenie festiwalowe będą pękać w szwach wypełnione po brzegi miłośnikami dobrego piwa oraz specjalistami w dziedzinie piwowarstwa. Przez dwa festiwalowe dni będzie można poznać sekrety warzenia piwa domowego, jak i piwa rzemieślniczego – to wszystko za sprawą strefy wiedzy, czyli warsztatów z piwowarami oraz ciekawych wystąpień. Dla miłośników piwa żądnych nowości zorganizowano Strefę Premier, gdzie przynajmniej połowa piw to trunki przygotowanie specjalnie na Hevelkę!

Na imprezie odbędą się prelekcje, podczas których będzie można posłuchać o coraz popularniejszych w Polsce piwach belgijskich, znaczeniu słodów w browarnictwie, możliwości kupienia browaru, rzeczywistości sprzed piwnej rewolucji i przyszłości piwnej rewolucji w Polsce. Wystąpią przedstawiciele PSPD, słodowni Malteurop, Tomasz Brzostowski z Browaru Brodacz, Ambasador whisky Tullamore DEW i Tomasz Kopyra.

AmberFest

Lubisz piwne przekąski? Najbardziej smakuje Ci polska kuchnia i piwa z lokalnych browarów? AmberFest jest właśnie dla Ciebie!
Czytaj dalej

Skąd nazwa Hevelka? Jest to interpretacja nazwiska sławnego astronoma, naukowca – Jana Heweliusza, który w połowie XVII w. został Starszym Gdańskiego Cechu Browarników. Jan był właścicielem dwóch browarów, które połączył w jeden budynek, a na dachu urządził obserwatorium astronomiczne. Jego najsłynniejszym wyrobem było piwo jopejskie w formie gęstego syropu piwnego, któremu przypisywano właściwości lecznicze i wzmacniające.

Przy okazji degustacji piw i chłonięcia wiedzy o browarnictwie będzie można coś przegryźć. Na uczestników imprezy czekają foodtracki oraz wyprodukowane specjalnie na festiwal lody o smaku piwa! Na kolekcjonerów birofiliów czekają szklanki festiwalowe o nietypowym kształcie, zaprojektowane przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i wykonane w hucie szkła Krosno. Szkło jest szczególne, każda sztuka nieznacznie się od siebie różni ze względu na to, że wykonywane są ręcznie. Nie ma dwóch takich samych egzemplarzy, więc dla kolekcjonerów stanowić one będą piękny i wyjątkowy element ich birofilistycznych zbiorów.

Impreza jest biletowana – udział w jednym dniu to 15 zł, dwudniowy karnet kosztuje 25 zł, do tego można nabyć wejściówki wraz z gadżetami festiwalowymi (szkło, koszulki, ekortoby) i karnet grupowy, jednodniowy dla 10 osób za 120 zł.