Labeerynt80-001 Gdańsk, ul. Szeroka 97

Labeerynt to dla każdego beer geeka punkt obowiązkowy na piwnej mapie Trójmiasta. Tutaj można się zgubić w labiryncie piwnych stylów i wyśmienitych smaków.

Labeerynt znajduje się przy ul. Szerokiej 97 w Gdańsku, nietypowy, nieco klubowy i mroczny klimat przyciąga wielu fanów piwa rzemieślniczego i niecodziennych brzmień.

Dwupoziomowy multitap utrzymany jest w ciemnych, undergroundowych barwach. Z barowych ścian w podziemiu spoglądają na gości grafiki inspirowane morskimi potworami, mieszkającymi w piwnym oceanie, spod sufitu zwisają chromowane rury, nadając wnętrzu industrialnego charakteru. Elementy dekoracyjnie świetnie współgrają ze stylem lokalu, dzięki temu wnętrze nie przytłacza swoim wyglądem, a jednocześnie nie mamy wrażenia pstrokacizny atakującej nas z każdego kąta.

Spora ilość wygodnych stolików w pubie zapewnia wystarczającą ilość miejsc dla fanów piwnego rzemiosła - przy barze znajdziemy również wysokie hokery, na których można przysiąść i porozmawiać z bardzo kompetentną obsługą. Barman zawsze z chęcią pomaga niezdecydowanym, a osobom zupełnie „zielonym” w temacie zawsze zaproponuje kilka różnych smaków, tak by osoby dopiero zaczynające przygodę z piwem kraftowym zakochały się w nim bez pamięci od pierwszego spróbowania. Latem otwarty jest ogródek piwny, gdzie można wypocząć na ekologicznych meblach zrobionych z europalet.

Jak informują sami właściciele, multitap stworzony był z myślą o szerzeniu kultury picia piwa. Trzeba przyznać, że Labeerynt świetnie reprezentuje tę ideę. Serwowane piwa zawsze podawane są w odpowiednim, eleganckim szkle, dostosowanym do konkretnego stylu piwnego. Często zmieniające się propozycje w piwnym menu pokazują jak różnorodna jest polska scena piwowarska. Oprócz trunków z rodzimych browarów, dostępne są piwa zagraniczne. Ofertę rotujących trunków z 12 kranów, uzupełnia 60 piw, w różnych stylach zamkniętych w butelkach.

W Labeeryncie organizowane są różne spotkania pod znakiem piwa - premiery, warsztaty, wykłady o historii piwa i browarnictwa oraz degustacje. Można tutaj przyjść także na koncert niszowych zespołów muzycznych z pogranicza jazzu, rocka i muzyki alternatywnej. Warto wpaść wieczorem z przyjaciółmi napić się piwa, pogadać, posłuchać muzyki czy pograć w planszówki.

 

Fotografie: LAbeerYNT Craft Beer Pub

28 marca 2018 Birofilia.org